Moderní pozemní boj

Moderní pozemní boj

Naše vojsko - 2004
ISBN: 80-206-0711-0

Naše vojsko (2004) 80-206-0711-0 208

Uspořádání této knihy je stejné jako u předchozích svazků úspěšné série, k níž patří i tato kniha. Společně s knihami Moderní vzdušný boj, Moderní vojenské vrtulníky, Moderní námořní boj a Moderní válečné ponorky, předcházejícími tituly této řady, poskytuje kniha „Moderní pozemní boj“ informace o současné technice, zbraních a taktice, používaných ve všech hlavních oblastech činnosti dnešních ozbrojených sil. Nejdůležitější zbraní na pozemním bojišti zůstává tank. Parametry dalších kategorií obrněných vozidel se však v posledních desetiletích značně zvýšily a dokonce i lehká obrněná vozidla dnes disponují mohutnou palebnou silou. S pokračujícím vývojem obrněné techniky se dále vyvíjejí i protitankové zbraně. Tank je možné zničit i ruční protitankovou střelou. Vyvíjí se i ostatní výzbroj pěchoty a se stupňujícím se ohrožením ze vzduchu se stále zdokonalují systémy protivzdušné obrany, kterých mají pozemní jednotky stále více. Ústřední část knihy představuje reprezentativní výběr stovky typů moderních zbraňových systémů všech důležitých druhů pozemní výzbroje, počínaje ručními palnými zbraněmi a raketovými styelami konče. Vybrané zbraně patří k nejdůležitějším v aktuální výzbroji moderních armád. Závěrečná část je věnovaná taktice.

David Miller David Miller
*1938