Legenda jménem Ypsilon

Legenda jménem Ypsilon

Nezjištěno / Jiné - 2004
ISBN: 80-86718-27-1

Nezjištěno / Jiné (2004) 80-86718-27-1

Studio Ypsilon - 1993 – 2003. Velká obrazová publikace. Inscenace tohoto desetiletí podrobně, ale i „letem světem“ všechno to podstatné od samotného založení Ypsilonky v sezoně 1963-64. Následuje rozhovor s Janem Schmidem i se všemi současnými herci podle abecedy – namátkou s Martinem Dejdarem, Markem Ebenem, Janem Jiráněm, Miroslavem Kořínkem, Jaroslavou Kretschmerovou, Jiřím Lábusem, Zuzanou Měsíčkovou, Romanem Mrázikem, Pavlem Novým, Renatou Rychlou, Jiřím Schmitzerem, Janou Sovákovou, Janou Synkovou, Lenkou Termerovou, Petrem Vackem a dalšími. Rovněž rozhovory s některými ypsilonskými spolupracovníky – Miroslavem Melenou, Jurajem Nvotou, Milanem Lasicou, Hynkem Bočanem a dalšími. Samostatnou kapitolou jsou významní hosté kulturního a společenského života naší země v improvizaci Večery pod lampou.

Dále v knize najdete obrázky ze zahraničních zájezdů Studia Ypsilon, například do Ameriky, na Tchaj-wan nebo do Jihoafrické republiky a Egypta. Nakonec je zařazena kapitolka o Studiu Studia Ypsilon – nejmladší divadelní generaci, kam se zatím nejvýrazněji zapsal Jiří Havelka.