Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Morituri

80%
4 8
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Morituri Originální název: Deathstalker

Nejnovější vydání:
Wales - 2005
ISBN: 80-86390-93-4
Počet stránek: 607
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 15x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 7x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Wales (2005) 80-86390-93-4 607

Jeho prapředek nelezl legendární zbraň dávno ztracené rasy - Temnoprázdno. Vyzkoušel ji. Měla zhasínat hvězdy, ale zhasínala celé galaxie. Od té doby mu přezdívali Lord Morituri a patří k nejvýznamnějším šlechticům císařství, než se stal obětí svých ambicí a dvorských intrik. Mladý Owen Morituri se hodlal vyvarovat takovýchto chyb a v ústraní svého zapadlého léna žil zahálčivým životem bohatého hejska. Mocná císařovna ale na strašnou zbraň nezapomněla: v čase vnitropolitické krize a objevení dvou nových, vražedných mimozemských ras, by se něco jako Temnoprázdno velmi hodilo. Intrika, která ji má přivést na stopu tajemné zbraně, začíná verdiktem, skrze který se z Owena stává psanec, a svět, jak jej znal, se v jediné hodině hroutí. Neúspěšný literát a amatérský historik se dává na útěk s cílem uchovat si holý život. V této knize se nezříká ani těch nejprapodivnějších spojenců, které mu zběsilý úprk přináší do cesty: ztroskotaná podloudnice Hazel d´Ark, elfové - metanti z Esperské Lidové fronty, legendární profesionální revolucionář Jack Hokus, ketrý skoro nikdy nevyhrál žádnou revoluci jež vedl, či Tobias Moon, poslední žijící příslušník rasy technicky zdokonalených superlidí - hádoidů, toužící povolat zpět k životu své bratry. (Založil/a: kuburumba)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

mikael
80% 80% 80% 80% 80%
  5. 5. 2014, 18:34
Woow! Až takový zážitek jsem od toho vážně nečekal a klobouk dolů!
Skvěle propracované universum, děj neustále se posouvající kupředu nutící čtenáře číst knihy jedním dechem (vzhledem k množství stránek na jednu knihu si člověk teda dá pořádně do těla) a hltat skvělý příběh. Spousta propracovaných postav, spousta akce...
Uznávám, že občas by si autor mohl vyhrát s atmosférou pro čtenáře a přestat neustále opakovat čtenářovi již známé věci, ale dá se na to zvyknout :-)
Hlavní hrdina je trošku jiný než ostatní hrdinové a často opakuje "Já nechci bojovat. Já se chci milovat, modlit a ...". Nevěřil jsem mu, ale nakonec to ten kluk ušatá dokázal!! :-)