Slovensko v lete

Profil knihy je v jiném jazyce

Slovensko v lete

Nezistené / Iné - 2004
ISBN: 80-89129-29-3

Nezistené / Iné (2004) 80-89129-29-3

Kniha vznikala počas spoločného putovania Silvestra Lavríka a dokumentaristu a fotografa Pavla Pekarčíka, na ktoré ich pozval Mikuláš Dzurinda minulý rok v lete, kedy počas dvoch mesiacov navštevoval atraktívne známe i menej známe lokality Slovenska a propagoval program Obnovme si svoj dom, zameraný na obnovu historických a kultúrnych pamiatok s dôrazom na ich funkčné využitie, rozvoj regiónov a podporu turistického ruchu. Vzniklo tak rozprávanie o Slovensku, rozdelené do štyroch kapitol: Sever – Východ – Stred/Juh – Západ, dokumentované desiatkami fotografií.

Autor sám o svojej knihe hovorí: „Ak by sme sa mali pokúsiť žánrovo zaradiť túto knižočku, je to album pohľadníc. Pohľadnice predsa patria k letu. Spredu skvelé fotografie Paľa Pekarčíka, zozadu dojmy, úvahy, postrehy, asociácie. Letné rozvažovanie. A rozhovor, ktorý mimovoľne prebiehal počas našich letných ciest. Jeho skrátený zápis je takisto v knižke.“

Silvester Lavrík Silvester Lavrík