Co se děje na Marsu?

Co se děje na Marsu?

Akcent - 2004
ISBN: 80-7268-288-1

Akcent (2004) 80-7268-288-1

V lednu 2004 oživily americké průzkumné rovery Spirit a Opportunity zájem o planetu Mars a o její velké záhady. Mnohé z otazníků jsou uměle vyvolávány a jsou přikrmovány nejrůznějšími spekulacemi na stránkách bulvárních časopisů.
Výzkum planety pomocí sond je náročný úkol a mnoho sond ke svému cíli z nejrůznějších důvodů nedorazilo. Je to snad dílo tajemných Marťanů? Asi sotva.
Jak je to s mimozemským životem? Mohl přicestovat v meteoritech, vyvržených z povrchu Marsu do okolního kosmu, až na naši Zemi? Existuje na Marsu voda jako nutná nikoliv postačující podmínka pro život pozemského typu?
Kniha také připomíná zajímavé informace z donedávna přísně střežených ruských archivů, podle nichž v 60. letech dvacátého století existovaly v tehdejším SSSR nejen plány, ale dokonce už přípravné práce na utajované výpravě kosmonautů do oblasti Marsu. Proč nebyly uskutečněny? V knize najdete mnohé další poutavé čtení. Kniha také aktuálně reaguje na události na Marsu z počátku roku 2004

#záhady
Pavel Toufar Pavel Toufar