Atlantida

Originální název: Atlantis

Metafora - 2006
ISBN: 80-7359-030-1

Metafora (2006) 80-7359-030-1 397

Námořní archeolog Jack Howard nemohl uvěřit vlastním očím… Přímo před ním se rozprostíralo proslulé město Atlantida…
Začalo to ovšem vcelku nevinně: objevením lodního vraku, v jehož útrobách se skrýval podivný předmět: zlatý disk pokrytý symboly a znaky. K jejich rozluštění se sjela skupina vědců a brzy už první průzkumníci mohli klesnout do hlubin. Na prahu cesty do tajuplné civilizace však leží nečekaná překážka: sovětská jaderná ponorka!

Do věci se vmísí ruská mafie a rozhodne se přivlastnit si nejen poklady, které doufá objevit v Atlantidě, ale i zajímavý náklad z potopené ponorky.
Sympatičtí hrdinové se pouštějí do boje o život i o zachování nejúžasnějšího nálezu světa, který radikálně mění názor na známé biblické události. (anotace nakladatele) (Založil/a: Bastet)

Bastet
  2. 6. 2010, 11:56
Indiana Jones v neoprenu. Moc dobře napsané, čtivé a zábavné. Jen konec mě lehce zklamal. Fanouškům knihy typu Šifra vřele doporučuji.
Pend
  18. 10. 2012, 6:19
Prý Šifra mistra Leonarda pod vodou. Do toho ještě něco chybí, je vidět, že se jedná o prvotinu. Gibbins by měl poněkud zkrátit popisné části s technologiemi, pak to bude skvělé čtení. Potenciál na to určitě má.
Vé-Vé
  28. 7. 2012, 15:28
Další velké zklamání, čekala jsem něco, co mě důrazně osloví, ale dostalo se mi pouze jakési krátkého mávnutí rukou