Skauting pre chlapcov

Profil knihy je v jiném jazyce

Skauting pre chlapcov

Nezistené / Iné - 2004
ISBN: 80-89136-09-5

Nezistené / Iné (2004) 80-89136-09-5

Na svete existuje asi len niekoľko kníh, ktoré sú tak známe ako Skauting pre chlapcov. Táto Ba-den-Powellova kniha spustila v roku 1908 lavínu, ktorá sa valí dodnes. Po prvom vydaní sa z nej okamžite stal najpredávanejší trhák a najčítanejší titul anglických chlapcov a dievčat. Vďaka ich nadšeniu sa zrodilo skautské hnutie.
Kniha pôvodne vychádzala v dvojtýždňových intervaloch v šiestich častiach. My dnes jej prvý úplný slovenský preklad prinášame v kompletnom vydaní, dokonca s viacerými autorovými kresbami, ktoré sa v niektorých skorších vydaniach neobjavili. Táto kniha je historickým pokladom, ktorý ponúka pohľad na skauting v čase jeho vzniku v roku 1908. Jej posolstvo, ale i mnohé časti sú atraktívne dodnes a aktuálne natrvalo. Predpokladáme, že sa stane súčasťou skautských sľubov v mnohých oddieloch a súčasťou knižnice mladých i dospelých skautov.

Robert Baden-Powell Robert Baden-Powell
*22.02.1857 - †1941