V barvách Afrika Korpsu

Jota (2004) 80-7217-290-5 408

Vojenské operace v severní Africe 1941-1942
Plukovník Rainer Kriebel a zpravodajská služba americké armády

Editoval: Bruce I. Gudmundsson
Německý Afrika Korps byl vynikající vojenskou organizací, která poznala výšiny slávy i hloubku porážky během tažení v Západní poušti. Tato nová kniha prezentuje bitvy Afrika Korpsu z pohledu zkušeného štábního důstojníka a poskytuje klíčový náhled na toto úžasné bojové uskupení na vrcholu jeho moci. Kriebelova zpráva, editovaná a vsazená do dobového kontextu renomovaným odborníkem na německé ozbrojené síly ve II. světové válce, byla sepsána v rámci amerického vojensko-historického programu. Jeho výpověď pojednává o německé reakci na „křižáckou“ ofenzivu Spojenců a o brilantní sérii akcí, jež následovaly, a současně analyzuje mocného génia a osudové chyby velitele Afrika Korpsu Erwina Rommela.
Kniha Bojoval jsem v Afrika Korpsu nabízí klíč k pochopení Rommela a vojáků, kterým velel, a odhaluje tajemství úspěchů této příkladné bojové jednotky jakož i její slabosti, které nakonec byly příčinou její porážky.