Originální název: The Taste for Death

ISBN: 978-80-7246-418-0

Motto (2008) 978-80-7246-418-0 488
Naše vojsko (2002)
Naše vojsko (1991)

Komander Adam Dalgliesh je pověřen, aby velel novému policejnímu útvaru, který se zabývá delikátními případy z prostředí vyšší společnosti. Hned první případ mu pořádně zamotá hlavu. V kostele sv. Matouše byla nalezena dvě mužská těla s proříznutým hrdlem. Adam Dalgliesh a jeho tým pátrají po tom, zda smrt bezdomovce a bývalého ministra má nějakou souvislost, kdo byl vrahem a jaký měl motiv. (Založil/a: trevize)

Rames
  24. 10. 2016, 10:07
Opět dobrá P.D.J. ale ne nejlepší. Ovšem kdo rád prostředí starých anglických staveb, hořících i vyhaslých krbů, napětí a dekadenci vyšších vrstev, ten se touto knihou potěší.
Adam Dalgiesch , básník , milovník architektury a věřící člověk , skýtá autorce spousty možností k prezentaci svých myšlenek .
A že má co říct !
- Ohromilo ji, jak se sobě všechna náboženství v podstatě podobají, nabízejí člověku přesně to, k čemu inklinuje. Není nic snazšího než naučit se pár otřepaných frází, mýtů a sloganů plných netolerantnosti, které omlouvají nahodilou i cílevědomou agresivitu a morálně ospravedlňují opovržení a nenávist vůči jiným lidem. A vůbec nic to nestojí. -