100 způsobů jak vyzrát na GOOGLE

100 způsobů jak vyzrát na GOOGLE

Nezjištěno / Jiné - 2004
ISBN: 83-7361-565-2

Nezjištěno / Jiné (2004) 83-7361-565-2 88

Každý ví, že když přijde na hledání informací na webu, je Google tím nejvýkonnějším nástrojem. Vždyť jeho index obsahuje více než čtyři miliardy webových stránek. Ovšem Google toho umí víc, než většina z nás tuší. Disponuje propracovaným uživatelským rozhraním, pomocí kterého se dají vyhledávat nejrůznější údaje publikované kdekoli na Internetu. Kniha 100 způsobů jak vyzrát na Google popisuje funkce nabízené tímto rozhraním a učí čtenáře zadávat komplexní vyhledávací dotazy tam, kde jednoduchá otázka nestačí. Ovšem to není vše. Google nabízí také programové rozhraní (API). Díky velkému množství existujících aplikací jej mohou používat i ti z nás, kdo se v programování nevyznají. K dispozici máme například programy, které nám umožňují automatizovat složité nebo často se opakující vyhledávání.

Kniha "100 způsobů jak vyzrát na Google" je sbírkou 100 nápadů, návrhů a nástrojů, jejichž autory jsou zkušení uživatelé a také tvůrci počítačových aplikací, kteří se nechali inspirovat aplikačním rozhraním Googlu. Na přečtení každého ze 100 způsobů vám bude stačit několik minut, ale přitom díky němu možná ušetříte několik hodin marného hledání. V knize najdete také několik desítek skriptů, které si můžete upravit podle svých potřeb nebo se jimi můžete nechat inspirovat při psaní svých vlastních aplikací pro Google. Sami zjistíte, co vše se dá s Googlem udělat.
- Naučíte se používat ve svých dotazech zvláštní parametry sloužící k filtrování výsledků podle nerůznějších kritérií.

- Seznámíte se s doplňkovými službami - adresářem, databází obrázků, archivem diskusních skupin, archivem novinek, katalogy a dalšími produkty včetně drobných programů nabízených laboratořemi Googlu.

- Zjistíte, jak vylepšit své vlastní stránky tím, že do nich integrujete aplikace spolupracující s Googlem.

- Uvidíte, jak psát programy spolupracující s Googlem a s jeho programovým rozhraním v jazycích Java, Perl, PHP, Python, C#.NET a VB.NET.

- Zahrajete si hry založené na hledání s Googlem.

- Pochopíte, jak Google indexuje a hodnotí vaše stránky, a seznámíte se s algoritmem PageRank.