Kronika rodu Spiderwicků 4: Strom ze železa

Kronika rodu Spiderwicků 4: Strom ze železa Originální název: Spiderwick Chronicles. Book 4, The Ironwood Tree

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1535-7

Knižní klub (2005) 80-242-1535-7 122

Jaredu, Simonovi a Mallory Graceovým nemůůže jen tak projít, že na půdě domu po praprastrýčku Arthurovi vyštrachali tajemný Klíč a zápisky o podivných tvorech i netvorech kolem nás. Protože toho vědí příliš, svět kouzel jim vyhlásil válku, o níž se ale nesmí dovědět maminka! Jenže je těžké ututlat, s kým den co den svádějí boj o život. Po setkání s potměšilými skřety a rozzlobenými elfy na ně v tomto díle číhá další malér. Poté co někdo přímo z budovy školy unesl Mallory, musejí se za ní bráškové vydat nejprve na holčičí záchody a pak do lomu plného trpaslíků. Zákeřní pidimužíci by rádi vykovali zbrusu nový svět ze stříbra, mědi a železa, kde nebude místo pro lidi - leda zkamenělé, jako to už provedli Mallory. Podaří se chlapcům sestru oživit a uprchnout z podzemí? (Založil/a: al-ma)

evik9
  29. 9. 2016, 10:44
Super knížka pro děti. Asi mám v sobě kus dítěte, protože mě moc bavila. Vlastně všechny díly. Pro děti i dobrá velikost. Než je to přestne bavit, je to přečtené.