Originální název: The Skull Beneath the Skin

Motto - 2014
ISBN: 978-80-2670-045-6

Motto (2014) 978-80-2670-045-6 432
Motto (2007) 80-7246-389-3 422

Hlavní hrdinku, krásnou, ale bezcitnou herečku Clarissu Lisleovou, dovádí k šílenství série výhružných anonymů; chce ji neznámý odesílatel jen vyděsit, chce zničit její kariéru, nebo skutečně usiluje o její život? To má zjistit Cordelia Grayová, majitelka detektivní kanceláře, kterou na tuto práci najme hereččin manžel. (Založil/a: trevize)

stepuli
  7. 10. 2011, 9:01
Další velké zklamání. Nechápu srovnávání s královnou detektivek Christie. Knížky této autorky mají podobnou skladbu. Do půlky knížky popis všeho možného i nemožného, v půlce zhruba se konečně něco stane, pak zase nekonečné popisy kdoví čeho a pár stran před koncem najednou někomu dojde jak to všechno bylo a kdo to udělal (aniž by se našly nějaké důkazy, padlo podezření na pár lidí a podobně) v pár knížkách nebyl ani náznak tohoto motivu, prostě čtenář nemá šanci na to přijít (třeba že děda zavražděného se dopustil křivdy na prababičce vraha...) a těch posledních stran se zase nekonečně vleče. Nesoudím na základě jenom této knížky, dala jsem autorce šanci přečtením asi pěti knih, ale tohle byla poslední kapka. To radši začnu číst A. Christie zase od začátku.