Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Špion od vedle

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Špion od vedle

Nejnovější vydání:
Nezjištěno / Jiné - 2004
ISBN: 80-7312-034-8
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nezjištěno / Jiné (2004) 80-7312-034-8

Robert Hanssen pracoval u FBI pětadvacet let. Měl pomáhat s odhalováním agentů nepřátelských tajných služeb a starat se tak o bezpečnost Spojených států. Byl to dobrý občan, který chodil každé ráno na mši, děti posílal do katolických škol a svou ženu Bonnie vroucně miloval.
Na první pohled tento nespolečenský syn chicagského policisty vůbec nepůsobil jako špion. Jenže za nenápadnou fasádou se skrýval muž, který celý život kolem sebe spřádal pavučiny lží. Tento "věrný" agent FBI přes dvacet let prodával nejcennější americká tajemství a bezohledně zrazoval spolupracovníky amerických tajných služeb. Tento "věrný" manžel udržoval bizarní vztah se striptérkou. Tento "věrný" katolík pracoval ve prospěch ateistické ideologie. Své zločiny prováděl zcela sám, a to přímo v jádru elitní, nejlépe vybavené a nejstřeženější kontrarozvědné organizace na světě. .
Ann Blackmanová a Elaine Shannonová důkladně rozkryly Hanssenovu minulost a objevily řadu pozoruhodných svědectví, která pomáhají pochopit, proč se rozhodl žít šokujícím dvojím životem a zradit svou vlast. Jde o vyprávění plné ukradených dokumentů, soupeřících agentů, mrtvých schránek, lží a přetvářky. V jeho středu stojí jeden z nejzáhadnějších mužů americké současnosti, člověk, který až donedávna dokázal přede všemi skrývat temné stránky své osobnosti.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace