Vítěz je sám

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Argo - 2009
ISBN: 978-80-257-0171-3

Argo (2009) 978-80-257-0171-3 380

Dvanáctý román brazilského mága je jiný než ty předešlé. Dějištěm je filmový festival v Cannes a objeví se tu i masový vrah. V knize Vítěz je sám se Paulo Coelho vrací k důležitým myšlenkám z románů Jedenáct minut a Záhir. Předkládá čtenářům román plný napětí, věrný obraz světa, v němž žijeme a kde se natolik upínáme k bohatství a úspěchu za každou cenu, že mnohdy neslyšíme, co nám říká naše vlastní srdce. V románu Vítěz je sám nás Paulo Coelho zavádí na Filmový festival v Cannes, kde se schází takzvaná Supertřída – lidé, kteří se proslavili ve vysněném světě módy a filmu. Někteří z nich se dostali až na samotný vrchol a obávají se, že své skvělé postavení ztratí. V sázce jsou peníze, moc a sláva – tedy hodnoty, pro které je většina lidí ochotna udělat cokoliv a za jakoukoliv cenu. Na tomto moderním „jarmarku marnosti“ se setkávají ruský milionář Igor, král módy Hamid, původem z Blízkého východu, americká herečka Gabriela, dychtící po hlavní roli, ctižádostivý policejní vyšetřovatel Savoy, který doufá, že vyřeší největší případ svého života, a Yasmine, modelka stojící na počátku úspěšné kariéry. Komu z nich se podaří v některém z mnoha snů, které jim okolní svět nabízí, rozpoznat svůj vlastní sen a uskutečnit ho?

Tiwala
  30. 9. 2012, 20:58
Zkoušela jsem ji přečíst asi 5x ale vždy jsem po několika desítkách stran knihu odložila a nechala to na jindy. Nakonec jsem to vzdala a vrátila knížku kamarádce.
badatel
  20. 8. 2013, 20:57
Ano, P.Coelho se vrací k důležitým myšlenkám, v tomto případě už podvanácté...v příběhu jsem žádného vyloženého vítěze nenašla. Vítěz je hlavně čtenář, který vydrží do konce. Pro představu o Coelhovi mi Alchymista a toto ehm dílko myslím stačí.
Blueberry
  10. 3. 2014, 18:01
Perfektní moderní drama o touze po slávě, kariéře, ale třeba i jen po lásce, kvůli které lidé dokáží vyvádět psí kusy. No, podle mého je v této knize vylíčen jeden z nejfilozofičtěji uvažujících vrahů, s kterým smím soucítit a pochopit ho, ale rozhodně nemůžu souhlasit s jeho činy. Každopádně, příběh k hlubokému zamyšlení...
Irene
  31. 5. 2011, 13:50
Nevím, ale knížkou jsem se pronudila. Typický užvaněný, velký psycholog a mudrc Coelho. Jen ten konec mu nebyl podobný. Čekala jsem aspoň trochu víc. Tentokrát to nějak nefungovalo...

---------------------

twiGGy88
  28. 9. 2013, 13:51
Stálo mě hodně úsilí dočíst knihu až do konce, protože je až neuvěřitelně nudně napsaná. Oceňuji otevřenou kritiku dnešní společnosti, která se ale moc nepovedla.
LadyEsik
  10. 5. 2011, 21:20
Tato kniha má zajímavý název. Přečtenou jsem ji měla za tři dny, má 390 stran, tak nějak. Příběh je zajímavý, takový typ knížek vůbec nečtu, takže nevím, jak moc originální, ale je tam hodně myšlenek. Coelho. Pojem :D O ceně slávy, o tom, co pro ni lidé udělají, jak jí jsou ovlivňováni, o hodnotách ... nejvíc na mě asi zapůsobil seznam Normálních věcí, které sesbíral člověk, který už nevěděl, co normální je...je to takové zrcadlo ten seznam :)
Amanita
  14. 9. 2014, 15:32
Vzpomínám si, jak jsem se na knihu těšila a taky jak zklamaná jsem byla, když jsem ji dočetla. Dokonce mě napadlo, že ji vůbec nenapsal Paulo. Ale i tak se jedná o nadprůměrné dílo.
Tuleník
  7. 7. 2011, 11:27
Zajímavý a originální pohled do psychopatovy hlavy - pohled na lásku a cenu lidského života, kdy jeho vlastní srdce a rozum jsou raněny. Jde téměř výhradně proti proudu křesťanské filozofie - soudí a odsuzuje, destruuje a jeho pojetí lásky je čistě sobecké.
Toliko pozitiva knihy.
Zbylé dojmy jsou spíše negativní - mám pocit, že z knihy přímo cákají zbytečně nadužívaná slova a složitě stavěná souvětí. Jako by měl autor zadání napsat knihu o daném počtu stran, která přesně zapadne do edičního plánu. Myslím, že tohle Coelho nemá zapotřebí a minimálně by to z jeho díla (jako zkušeného autora) nemělo být patrné.

---------------------

Toliko pozitiva knihy.
Zuzanka89
  29. 3. 2013, 9:27
Hluboký propad od jeho dřívějších knih...Chápu, že se Coelho chtěl vypsat z toho, jak je dnešní svět zkažený, ale co by literárně není dobrá - málo čtivá, některé pasáže nedopracované, celkově strašně roztříštěna. Pokud máte Coelha rádi, raději šáhněte po jiné jeho knize.
readerM
  22. 4. 2016, 15:20
Ke knize jsem se vracel hned několikrát. Chvíli to i vypadalo, že bude příběh zajímavý. Nicméně nakonec jsem knihu odložil a zřejmě už nemám v plánu se ke knize vracet. P.Coelho nabízí mnohem zajímavější příběhy. V tomto případě za mě trochu zklamání.
luce
  15. 3. 2016, 0:12
Priznam se, ze kniha se me kniha nenadchla. Nejak jsem si po precteni Alchymisty myslela, ze Coelho bude jednim z tech autoru pisici pozitivni az trosku pohadkove knihy ;) Neco podobneho jsem hledala i u Vitez je sam a nenasla. Dramaticky pribeh, který me ale neupoutal ... Naproti tomu je napr. Veronika se rozhodla zemrít, kniha která vas prinuti se pozitivněji zamyslet o svém zivote, prestoze ma v sobe taky drama a smutne tema.
wertinka
  5. 11. 2012, 21:06
Co k tomu dodat.. Je to prostě nuda. Dočetla sem to, ale dalo to dost námahy. Prostě autor asi neměl svůj den..
Caduta
  26. 9. 2012, 12:26
Napínavý příběh, líbí se mi, že Coelho se nebojí dát do popředí zlo a popsat, jak se rodí... Jen bych vytkla ten celkový příběh, nedozvěděli jsme se nic nového.
xwiez00
  25. 11. 2011, 1:15
Podle mne jedna z horších Coelhových knih. Třeba oproti Poutníkovi, který je senzační, jsem se u téhle nudila.