Nový policista

Originální název: The New Policeman

BB art - 2007
ISBN: 978-80-7341-991-2

BB art (2007) 978-80-7341-991-2 279

Kdo ví, kam utíká čas? Alespoň v Kinvaře či kdekoli jinde v Irsku ho nikdy není dostatek. Když se Helen Liddyové zeptají, co by si přála k narozeninám, odpoví: Čas. To jediné chci. Čas. Liddyovi byli muzikanti, což přecházelo z generace na generaci, a patnáctiletý JJ – vynikající houslista – v rodové tradici pokračuje. Avšak jednoho dne se ve škole od spolužáků dozví, že hudební nadání patrně není to jediné, co zdědil. Může být pravda, že jeho pradědeček zabil člověka? Když si JJ usmyslí, že mamince koupí trochu času, najde odpověď a rovněž odhalí několik vskutku významných věcí ze světa muziky, mýtů a kouzel.. a mnohem víc. Kdo ví, kam utíká čas? JJ to ví.

Kniha Nový policista je okouzlující, podmanivá a napínavá. Měl by si ji přečíst každý, kdo se byť jen okrajově zájímá o irskou tradiční hudbu nebo o svět tajů a kouzel. (Založil/a: al-ma)

Garis
  17. 5. 2012, 18:59
I přes to že hned od začátku je vás jasné co je v příběhu za problém mohu říct že jsem byla velmi zmatená. Jména, postavy a děj se prolíná v tak podivném prostoru na který my češi nejsme moc zviklí.Ale což je to jen můj názor.