Cesta stínů

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Fantom Print - 2010
ISBN: 978-80-7398-080-1

Fantom Print (2010) 978-80-7398-080-1 352

První kniha trilogie Noční anděl.

Temná, akcí nabitá fantasy, vás zavede do města jménem Cenária. Do města ponurého a nebezpečného, plného odporných slumů a obývaného těmi nejvýkonnějšími nájemnými vrahy, kteří se kdy procházeli na stránkách knih.
Azoth je kluk bez rodiny, bez jakékoli budoucnosti. Má jedinou šanci změnit svůj osud - stát se nájemným vrahem. A nejlépe učedníkem skutečného mistra, Durzo Blinta, muže bez svědomí, který vraždu pokládá za umění.
Z Azotha se tak stává Kylar Stern, který proniká do umění vraždy i do tajemství magie. Minulost se mu ale přesto připomene a postupem času se vrací jako bumerang... (Založil/a: Esmit)

Brent Weeks Brent Weeks
*1977

Esther Darnett
  1. 12. 2013, 10:20
Nenáročné až trošku předvídatelné a jednoduché - holt na to už nemám věk, takže těžko nějak víc hodnotit.
Preambule
  29. 3. 2014, 11:23
Musím říct, že tahle fantasy mě teda dostala. Nic podobného jsem nikdy nečetla, moc se mi líbila ta pochmurnost a neustálá akce. První díl - skvělý rozjezd.
Ann-K.
  1. 7. 2015, 17:09
Prvních 150 stránek jsem se musela dostávat do děje, ale potom to stálo za to. Trochu mi to připomíná Hraničářova učně, ikdyž triologie Noční anděl je spíše pro starší věkovou kategorii. Dobrý rozjezd pro skvělou sérii:)
KillHurt
  7. 5. 2016, 13:04
Původně jsem si říkal, že mě čeká další pubertální rychlokvas, který se veze na módních vlnách. Těžko jsem si představoval výcvik elitního zabijáka bez dostatku temnoty. Kniha mě mile překvapila. Temnoty bylo dost. Příběh rychle odsýpá a pěkně vnadí na další díly.
Kaze79
  2. 1. 2012, 13:54
Klasická fantasy kniha o nepřemožitelném hlavním hrdinovi. Ale stejně je to zábava, asasíni a ninjové jsou prostě cool :) Jinak špička to teda není, ale pro nenáročné čtenáře perfektní.

---------------------