Holka z gymplu

Holka z gymplu Originální název: Holka z gymplu

Petra - 1995
ISBN: 80-901728-2-2

Petra (1995) 80-901728-2-2 154

Monika je obyčejná dívka z pardubického gymplu, která svůj život považuje za příliš všední, nudný a šedivý. Najednou se jí však nečekaně zkomplikuje... (Založil/a: al-ma)

Emma89
  19. 7. 2015, 13:08
Četla jsem ji asi když mi bylo 13, ale už tehdy jsem se musela stydět za to, co to čtu za kravinu. Já jsem ale asi masochistka, protože většinu věcí stejně musím přečíst do konce za každou cenu. Monika je hloupoučká husička s nulovým sebevědomím, řeší naprosté kraviny (dá si skleničku vína a je hroooozně opilá) a zánět slepého střeva popisuje, jakoby to byla záhadná choroba na kterou není léku. Styl autorčina psaní je dětinský; připomíná mi to moje deníčky v mládí (až na to, že bych je nevydala jako knihy ani za zlatý prase). Konec je přitažený za vlasy, protože si nedovedu představit, co by na tak příšerné holce někdo viděl.
VejaVenaVera
  14. 9. 2010, 12:58

"Končí prázdniny a Monika, studentka pardubického gymnázia, nemá žádné skvělé zážitky se kterými by se mohla pochlubit svým spolužačkám. Nechce ale před holkama vypadat hloupě a tak si vymyslí skvělý prázdninový románek, který jí všechny spolužačky závidí. Ve skutečnosti Monika už přes rok tajně miluje o dva roky staršího Davida ze stejné školy. Do Moniky je ale zamilovaný Jirka z její třídy, kterého ona nemůže ani vystát, ale který se jí pořád plete do cesty. Problémy s láskou u ní vyvolají zánět slepého střeva a Monika musí na operaci. Teprve nemocnici pozná, že jsou horší trápení než problémy s kluky. David si zlomí ruku a musí do nemocnice, kde se s ním Monika konečně blíže seznámí a začnou spolu chodit."