Císařovna Evženie

Originální název: Eugénie: Kaiserin der Franzosen

Ikar - 2002
ISBN: 80-7202-981-9

Ikar (2002) 80-7202-981-9 288

Čtivé vyprávění o životě francouzské císařovny, manželky Napoleona III.
Autor velice podrobně popisuje jednotlivé úseky života císařovny Evženie na pozadí významných politických i společenských událostí za poměrně dlouhou časovou etapu - od r. 1826 do r. 1920. Čtenář tak pozná celé období tzv. druhého císařství, atmosféru francouzského dvora, jeho lesk i intriky, vzestup Paříže jako světové metropole na poli kulturním i společenském a spolu s tím vším i významné události mezinárodní politiky. Středem vyprávění je ale životní příběh císařovny Evženie od bezvýznamnách začátků až k vrcholu společenského postavení a dále až k bezmocnému pádu z politických výšin do života v uzavřeném soukromí. - Doplněno chronologickým přehledem událostí, obsáhlou bibliografií i jmenným rejstříkem a v neposlední řadě zajímavými reprodukcemi a fotografiemi. (Založil/a: Eirene)

vladislaus
  19. 4. 2015, 10:19
V knihovně jsem si tuto knihu půjčil proto, že jsem o této císařovně ještě neslyšel. Nebylo to špatné čtení a doufám, že za nějakých pár let si při jménu Císařovna Evženie něco vybavím.