Akademie Evernight

Originální název: Evernight

Egmont - 2010
ISBN: 978-80-252-0866-3

Egmont (2010) 978-80-252-0866-3 304

První kniha série Akademie Evernight.

Bianca chce utéct z domova. Rodiče ji odvezli z městečka, kde žila celý dosavadní život, a zapsali ji na akademii Evernight, strašidelnou internátní školu, kam chodí studenti, kteří jsou až příliš dokonalí: krásní, bohatí a bezohlední. Bianca ví, že mezi ně nezapadne.
Potom pozná Lucase. Je jiný než ostatní, neuznává snobská školní pravidla a dokáže se svým bezohledným spolužákům postavit. Přestože Lucas Biancu varuje sám před sebou, vzniká mezi nimi pouto, kterému ani jeden z nich nedokáže vzdorovat. Bianka by dala v sázku vše, jen aby mohla být s Lucasem, ale temná tajemství jsou nevyhnutelně předurčena k tomu, aby je od sebe odtrhla... a otřásla vším, v co Bianca až dosud věřila. (Založil/a: zayic)

#upíři

teola
  17. 12. 2012, 20:53
Dávám tři hvězdičky, ale ta kniha v sobě ten potenciál má. Některé pasáže se mi moc líbily, jiné méně (asi už jsem vyrostla z ,,osudových" lásek). Mám rozečtený druhý díl a zatím se mi líbí víc jak jednička. Uvidíme :-)
LeaLea
  30. 1. 2012, 8:26
*Spoiler*
Upírka, která se první půlku knihy snaží čtenáře přesvědčit, že vůbec nemá potuchy, co se kolem ní děje. A když se ta velká "záhada" konečně prozrazí, najednou nám vysvětlí, že všechno ví už od dětství. Nevím... Možná neměla Claudia Gray poslouchat své agenty a do módní upírské série se nepouštět. Chyběl tomu zápal. Ale pokud se to někomu líbí... Já po dalším díle nesáhnu.
Lalaine
  13. 9. 2011, 10:32
Čekala jsem, jaká to bude bomba a nedočkala se. Vcelku mě do dooost nudilo. Prostě je už v mnoha knihách "přeupírováno" a přijde mi to jako zoufalá snaha podobat se příběhu Twilight ságy. Nijak mě to nenadchlo, ale zkusím přečíst ještě druhý díl a uvidím, co bude dál. Každopádně neočekávejte nějaké velké zázraky!
Ann-K.
  29. 8. 2012, 8:30
souhlasím s uživatelem eleni.rat. Nápad je dobrý, ale příběh je napsaný nic moc. Hlavní postava je naivní a poněkud tuctová ustrašená holčička.
Lerenika
  3. 10. 2013, 22:48
Je to už nějaká doba, co jsem knížku četla, ale naprosto souhlasím s LeaLea.
V půlce knihy se jen tak, jako by nic, prohodí, že je upírka. To mi teda dalo. Doteď na to vzpomínám, že jsem se přitom zasekla, a řikala jsem si, jestli nejsem blázen a nevynechala jsem nějakou kapitolu.
Dočetla jsem to vážně jen stěží a dodnes na to nerada vzpomínám.
A nešlo jen o ten fakt, že mi vadila Bianca, ale celkově to nemělo žádný drive.

eleni.rat
  3. 8. 2012, 9:49
První díl knížky jsme s kamarádkou četly ve volných chvílích na Zélandu a od první kapitoly jsme si myslely o Biance své. Samotný nápad nejspíš není úplně k zahození, ale dialogy jsou plitké, chování hlavní hrdinky je do nebe volající kravina (vyzradit Lucasovo tajemství před celou svou rodinou v domnění, že to bude zábava.. ) a to, že tam autorka neustále zmiňuje Lucasovy vlasy, kdykoli je o něm řeč, nás nesmírně pobavilo. Ke konci knihy už jsme si předělávaly dialogy a kdybychom to nepojaly humorně, tak je ta knížka jedna velká nuda. Druhý díl jsme nedočetly, nicméně stačil začátek - znásilňování duchem nějakého páprdy.. to už bylo i na nás moc..
Wajny
  16. 4. 2016, 10:08
Hodně dlouho jsem se rozhodovala, zda začít číst tuto knihu (resp. sérii) - ze začátku mě odrazovala hodnocení, ale líbila se mi anotace knihy. Velké plus knihy vidím v příběhu, který je zajímavý (upírka a lovec = osudová láska), neotřelý a přináší alespoň něco trochu jiného. Jediné, co se mi opravdu nelíbí, je styl jak je kniha napsaná - zdá se mi hrozně jednoduchá a místy nudná (pár popisných pasáží jsem přeskočila). 2* - i přesto, že z knihy nejsem tolik nadšená, rozhodla jsem se, že si zkusím přečíst další díly a uvidím, co se z toho vyvrbí :-)
Horqusa
  19. 11. 2010, 9:57
Dočetla jsem do půlky. Oba hlavní hrdinové, jak Bianca, tak Lucas, mi přijdou "takoví-nijací". Ona se do něho zblázní hned od začátku a on je chvíli "takovej" a pak "makovej". Navíc mi nesedělo, že Bianca se cítí pořád zakřiknutě a přitom je upír (!)Autorka až v x-té kapitole úplně klidně vysvětluje, jak je to s historií její rodiny. Tato sága mě moc nezaujala.
kristina1980
  24. 8. 2011, 14:47
Akademie Evernight mě velmi příjemně překvapila. Neskutečně čtivá kniha, příběh také není vůbec zlý a postavy byly naprosto skvělé - jak Bianca, tak Lucas i Balthazar.
Upřímně musím dodat, že čtenář jako já, který si nepozjišťoval bližší info o této sérii, byl mile překvapen, že se zde jedná o příběh upíří, jelikož k samotnému zjištění dochází až po několika kapitolách. Což bylo velmi příjemné. Příjemné v tom smyslu, že do vás nikdo od prvních stran nehustil řeči o upírech, co všechno dokážou a takové ty řeči, které už známe z jiných sérií. Velmi mě nadchlo zasazení Lucase. To, že je jednou "takový" a pak "makový" (jak je napsáno dva příspěvky pode mnou) má své opodstatnění.. to se ale člověk nedozví, pokud knihu nedočte. Všechno krásně do sebe v průběhu i v závěru knihy zapadlo, takže člověk měl všechny záležitosti vysvětleny a nic nechybělo. Já si tento, sice jednoduchý, ale tak příjemně napsaný příběh opravdu užívala. Bylo to vážně dobré, Ms. Gray!
Latrollka
  15. 11. 2016, 23:19
Je to již delší dobu co jsem tuto knihu četla a ze vzpomínek vím, že se četla snadno, byla to taková odpočinková četba, která mi přišla spíše pro náctileté, ale to nevadí, občas si takovýto druh knih ráda přečtu. Co si pamatuji určitě tak to, že jsem ji přečetla chvilky, tak rozhodně nemohla být nudná ;-)
Karolo
  19. 11. 2014, 18:08
Obsahuje spoiler spoiler Jako kdyby to samotnou autorku v polovině knížky přestalo bavit, tak si řekla, že z Biancy udělá upírku, aby to alespoň za něco stálo...
lukablak
  26. 7. 2013, 20:38
Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale postupně si mě získala a teď čtu druhý díl. určitě si přečtu i další 3 :) Doporučuji
LuciPeci
  4. 3. 2013, 11:37
Na knížku jsem se těšila, ale bohužel přišlo zklamání, dočetla jsem sotva do půlky a pak jsem to vzdala. Nějak mě to nechytlo.
Sylvia
  12. 8. 2011, 3:23
Jsem jenom v polovině, ale můj první dojem je NUDA! Až v nějaké té 8 kapitole se dozvídáte co se děje.. Vysvětlení je až vážně někde v polovině, což si myslím, že mnohé čtenáře odradí, protože v tom není takový zápal. Pro mě jsou priority napínavé, milostné, dobře promyšlené a vtipné. To jsem knihy které nikdy neomrzí. Toto však neobsahuje ani z více jak poloviny tato sága. :/ Dívka je velice závislá na rodičích ..