Famfrpál v průběhu věků

Albatros - 2013
ISBN: 978-80-00-03253-5

Albatros (2013) 978-80-00-03253-5 72
Albatros (2001) 80-00-01008-9 68

Famfrpál v průběhu věků je kniha, pojednávající o fantasy sportu famfrpálu. Její autorkou je J. K. Rowlingová, na přebalu je ovšem uveden smyšlený autor Kennilworthy Whisp, uznávaný famfrpálový odborník.
Kniha obsahuje popis vývoje létajícího koštěte, vysvětlení kdy, kde a jak hra vznikla, kde se vzala Zlatonka, změny ve famfrpálu v průběhu staletí, současná pravidla hry a její všeobecný popis ke dnešnímu dni, seznam britských a irských famfrpálových družstev a mnoho dalšího.

Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Reprint příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku.

VerenaLord
  30. 1. 2013, 10:58
Knížka o pravidlech famfrpálu je sama o sobě k ničemu, ale je dobrým doplněním pro ty, které okouzlil malý kouzelník s jizvou na čele.
Bloodym
  3. 12. 2013, 12:50
Na knihu jsem se opravdu těšila. Byla jsem zvědavá, co se o famfrpálu dozvím. Kniha mě bavila a potěšila. Skalní fanoušek po ní určitě sáhne, pro ostatní bych to nedoporučovala.
Abigor
  31. 5. 2012, 0:51
Děsně zábavná věc, smál jsem se celou dobu, po kterou jsem to četl a přitom to nic zázračnýho ani není. Přísně vzato jsem čekal, že to bude vypadat víc, jako encyklopedie, ale ne, je to populárně naučná záležitost. Líbilo se mi to.

Jo a... jelikož jsem to četl x let po éře HP, tak mě ten Brumbálův podpis dostal do kolen. Moc hezký, takhle si ty krásný časy připomenout.
Tojaheva
  12. 8. 2015, 16:56
Přiznávám, že i když je to titěrná knížečka, kapitolu o vývoji košťat jsem přeskočila. Ale začátek se mi velmi líbil a jako rozšíření k celé sérii vítám.
Laponka
  2. 2. 2013, 23:14
Co říct jiného než jen to, že jsem od knížky čekala podstatně víc...................................
navabaca
  3. 2. 2014, 19:17
Vtipný doplněk bradavického kultu, který podtrhuje živost světa, o kterém většina mudlů nemá ani tušení.
Anett
  18. 10. 2012, 1:13
Podle mě báječně sepsané - podrobné informace o míčích, historie Famfrpálu, pravidla, rozdělení a pozice hráčů... Do detailu promyšlené, dozvěděla jsem se prakticky úplně všechno, co mě zajímalo. Vážně jsem měla pocit, jako bych četla nějakou knihu o reálném sportu.
XZvire
  31. 12. 2014, 21:01
Ne moc zábavná knížka o Famfrpálu. Bylo zajímavé se dozvědět něco trochu víc o tomto sportu. Knížka vyloženě jen pro fandy...
honzik10
  29. 8. 2013, 12:58
Tahle knížka stála za přečtení. Moc zábavná a zajímavá. Byl to podle mě lepší doplněk k HP než byly bajky. Myslím si, že až budu číst Fantastická zvířata a kde je najít, tak ani ty nebudou lepší. Je vidět, že tomu Kennilworthy Whisp opravdu rozumí a ví o čem mluví :D
Jen malé mínus za tloušťku knihy :)
Ale i tak pět hvězd a jedním super skvelé.
majkee
  30. 10. 2012, 14:12
Pro čtenáře série HP je povinností si přečíst i tuto brožurku. Nicméně samostatně je to poměrně nuda.
hous.enka
  11. 7. 2016, 16:07
Je veliká škoda, že Famfrpál v průběhu věků překypuje stereotypy o jednotlivých týmech (novozélandští a jejich divokost, Japonci při prohře zapalují košťata apod.), ale jinak, ač nemilovnici sportu, se mi teorie famfrpálu líbila a jsem ráda, že jsem si ji letos, k opakovanému čtení Harryho Pottera po 15 letech, přečetla.
Veve721
  23. 9. 2016, 22:12
Asi jen můj osobní problém, ale knížka mně FAKT nebavila.... nuda, nuda, nuda bez příběhu... jenom nějaké blbiny o famfrpálu, což jsem asi podle názvu mohla tušit, ale i tak jsem čekala, že mně tam zaujme aspoň něco. Jediné dobré na tom bylo to pojítko s Harrym, jinak bych nedala ani tu jednu hvězdu. :/
Ve.Er
  23. 11. 2015, 17:25
Knížka přečtená zhruba za hodinku. Bylo sice zajímavé dočíst se více o tomto sportu a jeho vývoji, ale pořád to není nic, bez čeho bych se nedokázala obejít. Kdyby výdělek nebyl věnován na charitu, brala bych to jen jako tahání peněz z fanoušku HP.
OKo
  5. 4. 2014, 11:03
Tímto jsem konečně přečetl vše o HP, co mi JKR předhodila. Kdyby člověk nevěděl, jak famfrpál zapadá do jejích knih, tak by, ruku na srdce, o tuhle knihu ani pohledem nezavadil. Takhle to byl krásný, i když krátký, návrat zpátky do toho úžasného světa. Doufám, že je jenom otázkou času, než Rowlingová stvoří zase něco s touhle tématikou. Například studium Jamese Pottera a Siriuse v Bradavicích nebo nějaká osobní zpověď o zrodu Voldemorta by bylo určitě atraktivní čtení, samotného Harryho bych už nechal bokem...
Piinkpet
  8. 3. 2010, 20:45
Celkem zajímavá knížka o famfrpálu, člověku chvilkama připadá jakoby se jednalo o opravdový sport ;)
Táňa Plačková
  2. 8. 2016, 17:21
I přes to, že jsem se vice těšila na Fantastická zvířata a kde je najít :D musím říct, že tahle knížka mě bavila více :) Knížka je vlastně docela k ničemu, ale protože jsem Potterhead, musela jsem ji mít :D
Houba
  15. 7. 2016, 22:54
Pro fanoušky HP naprosto nezbytná, ale pro normálního čtenáře úplně zbytečná. Ale já jsem HP fan, takže u mě na poličce se krásně vyjímá. :D
Křupavá Kachnička
  13. 3. 2016, 12:29
Všechny knihy, které vyšly po sáze o Harry Potterovi mají jednu zásadní potíž, a to, že všichni od nich mají obrovská očekávání. Někteří čtenáři se pak mohou cítit zklamaní, protože očekávali bombastické dílo, a to se pak odráží na jejich hodnocení a to si myslím, že je škoda. Famfrpál je velmi svěže napsaná brožurka o kouzelnické hře, o které jsem se domnívala, že není v lidských silách o ní napsat cokoli zábavného, ale Rowlingové se to povedlo a já za to knize dávám plný počet hvězdiček.
Rivenna
  16. 11. 2015, 11:21
Zajímavá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. I když jsem ji četla po X letech po HP série tak jsem se znovu přenesla do kouzelného světa a díky tomu jsem se donutila znovu přečíst HP, ale tentokrát v angličtině.
jjitka
  12. 2. 2014, 23:54
Dobrá třešnička za sérií HP. Ale opravdu jen dobrá. Stylově podobné Harrymu Potterovi, ale Harry to není.
hanul.s
  19. 10. 2010, 19:06
Famfrpál je nejlepší sport, který kdy byl vymyšlen. Čtyři míče, čtrnáct hráčů, šest brankových obručí. Líbí se mi také zaujetí kouzelníků pro něj - žádný jiný sport je nezajímá (přirovnala bych to k Italům a fotbalu). Trochu by mě zajímalo, jak by to ve skutečnosti fungovalo. No - doufám, že někdy vytvoří nějaký pěkný simulátor...