Originální název: Case Of The Screaming Woman

ISBN: 80-85611-40-6

Riopress (1994) 80-85611-40-6 200
Československý spisovatel (1986)

Perry Mason (53)

Tentokrát se jedná o vražedný útok na pochybného kalifornského lékaře, který na své klinice provozoval nezákonné machinace s adopcí dětí. Zámožný podnikatel, který se na advokáta obrátil s pozoruhodnou, zřejmě však vylhanou historkou, je do celé záležitosti zapletený a před policií se ocitá v nezáviděníhodné situaci obžalovaného. Pravého pachatele odhalí advokát s pověstným důvtipem v průběhu jednání. (Založil/a: trevize)

Erle Stanley Gardner Erle Stanley Gardner
*17.07.1889 - †12.3.1970

RedDuck
  7. 11. 2012, 17:34
Román se příliš nezaobíral opisem nebo psychologií postav, a tak jsem získal představu o postavách téměř čistě z dialogů. Jestli je to plus nebo minus, mno pro mě spíš minus i když to že se jde rovnou na věc taky není k zahození. Je vidět znalost právnického prostředí, nejvíc mě pobavilo jak se na třech stránkách státní zástupce snažil neúspěšně položit jednu otázku - Mason vždy rychle přispěchal s námitkou ať už byla otázka položena jakkoliv prozíravě:)) Příběh plynul bez logických lapsů a nějakých nepravděpodobných překombinovaných zákrut, to je častá bolest. Takže případ se mi líbil natolik abych zkusil další díly, ale úplný vrchol to pro mě taky nebyl:)