Príroda Európy

Profil knihy je v jiném jazyce

Príroda Európy

Nezistené / Iné
ISBN: 80-7145-300-0

Nezistené / Iné 80-7145-300-0

Príroda Európy oplýva obrovským bohatstvom rozmanitých rastlín a živočíchov. Poznávanie celej škály druhov, či už rozšírených alebo naopak vzácnych, je uchvacujúcim dobrodružstvom, do ktorého nás táto kniha uvádza. Publikácia je rozdelená do desiatich samostatných kapitol. Prvých päť sa venuje hlavným skupinám rastlinnej, nasledujúcich päť zasa živočíšnej ríše. Všetky dôležité identifikačné znaky zaznamenáva stručný text, ktorý informuje aj o typických miestach výskytu a životných cykloch. Živočíchy i rastliny sú zobrazené v živých farbách na dokonalých obrázkoch, ktoré zachytávajú ich vzhľad, pohlavné rozdiely, vek i regionálne odchýlky. Fotografie, tabuľky a nákresy bližšie osvetľujú niektoré aspekty spôsobu života jednotlivých duhov alebo celých skupín. Knihu napísala skupina naslovovzatých odborníkov - biológov - na čele so známym britským prírodovedcom Michaelom Chinnerym a poslúži rovnako dobre amatérskym, ako aj profesionálnym záujemcom o prírodu. Príručka používa nové slovenské botanické názvoslovie.