Nebolo mi do smiechu

Profil knihy je v jiném jazyce

Nebolo mi do smiechu

Nezistené / Iné
ISBN: 80-7145-319-6

Nezistené / Iné 80-7145-319-6 248

Joseph Heller sa za výdatnej pomoci priateľa a spoločníka Speeda Vogela podujal oboznámiť originálnou rozprávačskou formou s humoristicko-sarkastickým podtónom svojich čitateľov s jedným z najbolestnejších, ale zároveň najpoučnejších období svojho života, keď ho pripútala na lôžko nevyspytateľná choroba. Autentický svet nemocnice s každodennými deprimujúcimi skúsenosťami sa strieda so svetom vychytených newyorských podnikov v Čínskej štvrti a malebným prostredím Karibiku či južnej Európy, pri brehoch ktorej sa plaví vo veselej spoločnosti na jachte Speed Vogel.Jednu z kľúčových úloh v príbehu zohráva osviežujúci románik Hellera pripútaného na lôžko s pôvabnou sestričkou Valériou. Dielo nie je len pôsobivým zobrazením neradostných stránok ľudskej skúsenosti, ale aj oslavou nezlomnosti ľudského ducha a odhodlania popasovať sa s osudom. Knihu preložila Katarína Karovičová.

Joseph Heller Joseph Heller