Achnaton : v zemi sokolího boha

Achnaton : v zemi sokolího boha Originální název: Echnaton - Im Land des Falkengottes

Noxi - 2005
ISBN: 80-89179-27-4

Noxi (2005) 80-89179-27-4 430

Kniha Achnaton je druhým dílem trilogie o posledních faraonech starého Egypta. Navazuje na první díl Amenofis - v zemi sokolího boha. Druhý díl rozsáhlé a barvitě líčené ságy o panovnících Nové říše, jejíž hlavní postavou a zároveň vypravěčem je Aje, poslední faraon dynastie. Faraon Amenofis je na vrcholu moci, když jeho nejstarší syn Thutmose padne za oběť atentátu. Mezi panovníkem a druhorozeným synem, kterého povýší na následníka trůnu, dochází však záhy k napětí. Mladý faraon navíc musí čelit zarputilé nenávisti kněží boha Amona. Uctívá totiž jiného boha, Atona, k jehož poctě si vybírá i nové jméno - Achnaton. Společně s krásnou a moudrou manželkou Nefertiti nechá vybudovat výstavní hlavní město, které nazve Achetaton, a říši na Nilu od základu mění. (Založil/a: jointtek)

Bloodym
  2. 12. 2013, 17:34
Ve druhém díle trilogie nás autor seznamuje s Achnatonem a jeho kontroverzní snahou zavést v Egyptě jediného boha - Atona. Přestěhuje hlavní město Egypta. Nedělá to ani z tak politických důvodů, ale spíš s víry. Omezuje tak ovšem moc skupiny lidí, kterým se to nezamlouvá. V druhém díle nechybí intriky na dvoře stejně jako v prvním. Seznamujeme se i s královnou Nefertiti. Jen mám pocit, že hlavní hrdina je až moc kladný.
Matěj Horký
  7. 11. 2016, 19:58
Druhý díl triologie ...v zemi sokolího boha vypráví o době vládnutí Achnatona,intrikách,láskách i rodinných problémech Ajeho.Hned na začátku se mi zprotivil Achnaton a také se mi zdál Aje až moc kladný a laskavý.