Denní hlídka

Argo - 2005
ISBN: 80-7203-720-X

Argo (2005) 80-7203-720-X 444
Triton (2005) 80-7254-723-2 444

Na knize spolupracovali Sergej Lukjaněnko a Vladimir Vasiljev.

Druhý díl fantasy trilogie Sergeje Lukjaněnka. Ani na okamžik neustávající boj mezi silami Světla a Tmy – takový je její hlavní motiv.
Souboj stoupenců Světla a Tmy pokračuje. Znovu se setkáváme s oběma hlavními protihráči - Geserem a Zavulonem - i s jejich družinami. Boj mezi Dobrem a Zlem, mezi Světlými a Temnými, nekončí...
Do tohoto boje zasahuje Inkvizice, jejímž úkolem je střežit křehkou rovnováhu. Se světlým mágem Igorem se dostáváme před její tribunál, sídlící ve starobylém domě na Vyšehradě v Praze...
Tři romány, zasazené do Moskvy let 90., popisují trvalé soupeření sil Dobra a Zla. Na problematickou regulérnost tohoto zápasu dohlížejí protagonisté z Noční hlídky, reprezentující Světlo, a Denní hlídky, která naopak ochraňuje zájmy Tmy. Hrdiny těchto tří próz jsou Jiní – bývalí lidé, v nichž obě soupeřící strany rozpoznaly nadpřirozené schopnosti a snaží se je získat na svou stranu…
Po světě se tato trilogie proslavila nejen díky bravurnímu literárnímu ztvárnění, ale také díky filmu, který byl natočen podle prvního dílu Noční hlídka, a co je pro Čechy zvláště zajímavé, byl natočen v Praze. Příznivci tohoto žánru si tedy jistě přijdou na své. (Založil/a: Arcanis)

Anael
  31. 8. 2012, 18:26
Druhý díl mě potěšil, protože jsem se bála, že nemůže být tak dobrý jako první díl. Noční hlídka sice je o kapánek výš, ale Denní hlídka nezklamala.
Čtec
  29. 10. 2015, 0:46
Není špatné přečíst si po Noční hlídce i druhý díl. Leccos, co nebylo zcela jasné, totiž dovysvětlí. Minimálně z tohoto důvodu tedy Denní hlídku doporučuji. Krom toho je opět dobře napsaná, čtivá. Velmi zajímavý - a navíc lichotivý - je také pohled na Prahu (hmm, pod Vyšehradem sídlí Evropské byro spravedlivé Inkvizice, kdybyste to náhodou nevěděli...) ruskýma očima. Inu, asi se jim u nás opravdu líbí... :-)
spitfirehaga
  16. 4. 2014, 20:17
Podle mého názoru ještě lepší než první díl, na který navazuje. Autor se nesnaží mísit do děje složité filosofické otázky dobra a zla, jako v díle prvním, ale plně se soustředí na příběh. Ten je opět rozdělen do tří vzájemně propojených, ale samostatně stojících částí a jako celek neuvěřitelně propracovaný a propletený - a to i s událostmi prvního dílu.
Loro
  20. 7. 2014, 19:24
Tak tenhle díl mě rozhodně bavil víc než Noční hlídka. Byl rozhodně akčnější a čtivější. Nejvíc mě bavilo číst příběh ve kterém vystupoval Vitajil Rogoza( Zrcadlo), bohužel musel odejít do šera, to opravdu bolelo :( Těším se se na další díl :)
CreatorJH
  2. 7. 2012, 17:07
Po přečtení první povídky jsem nevěřícně kroutil hlavou a pořád do kolečka se ptal, co má co tohle společného s tou starou známou Noční hlídkou a jejím universem (kromě pár postav a dalších motivů)...Po přečtení knihy jsem musel uznat, že se jednalo o skutečně promyšlenou věc. Zbylé dvě povídky mě totiž utvrzovaly v tom, že tohle je přesně to, díky čemu mě hlídky tak neuvěřitelně baví. A Praha?! Bezva! Skoro jako bych cítil přesně tu atmosféru, jakou Lukjaněnko popisoval. Všude dobře doma nejlíp :) Na další díl však opravdu nemá..Pro mě 85%
Kattie
  25. 6. 2012, 12:01
Myslím si, že Noční hlídka měla větší spád. Přišlo mi, že některé pasáže jen autor dokola opakoval to, co se už událo, nebo zbytečně dlouho popisoval něčí pocity, jako by mu někdo (jako třeba Lomeril :)) řekl, že nevěřil citům postav v prvním dílu. Mě se naopak líbila první kniha tím, že takové ty hluboké city trochu smazávala tvrdá realita. Také jsem si občas přišla, že čtu reklamu na Prahu:D. Ale v každém případě jde jen o drobnosti, kniha se mi moc líbila, jdu číst další díl:).
Lomeril
  1. 3. 2011, 13:33
Přehlednější než Noční hlídka, méně intrik, více (po)citů. Láska konečně působila hmatatelně, konečně jsem věřila postavám, že se opravud mají rádi, s čímž jsem v Noční hlídce měla trošku problémy. Na druhou stranu byly city trochu na úkor filozofické stránky věci, díky které jsem si sérii zamilovala. Kolem a kolem mi nepřijde ani výrazně lepší, ani výrazně horší než Noční hlídka. Mezi mágy mimo kategorie jsou v síle minimální rozdíly.
Loxias
  10. 3. 2014, 13:59
To je proste pecka :) Ani nepamatuju, kdy naposledy jsem musel cist i na prestupech MHD :) Rozhodne minimalne stejne dobre jako Nocni hlidka
Naharr
  4. 12. 2012, 13:55
Když jsem dočetl první část knihy, na autora jsem byl tak naštvaný, že mi trvalo 2 týdny, než jsem pokračoval ve čtení. Krásná kniha, která umí vzbudit silné emoce, těžko se dá předvídat, jak bude děj pokračovat, spousta narážek na historii, pod krustou příběhu krásné úvahy - prostě Lukjaněnko.
mitosh
  18. 12. 2010, 16:23
zdála semiještěokrůček lepší než první díl (Noční hlídka). popis videoklipu Rammstein - Du riechst so gut (mé asi nejoblíběnější hdební video) byl fantastický a v první větě jsem poznal o co se jedná...
Tanukki
  15. 1. 2010, 20:12
Noční hlídka se mi líbila víc, ale i tak velmi zdařilé fantasy.