Nežádoucí efekt

Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Triton - 2006
ISBN: 80-7254-632-5

Triton (2006) 80-7254-632-5 370

Novinář Andrew se vydává pátrat po další z řady záhad. Na místě, kam ho tajemný dopis pozval, nachází rozsáhlé deníky dvou dávno zesnulých iluzionistů, další dobové dokumenty a kouzelnické pomůcky. Do tajemného světa iluzí ho uvádí sympatická lady Katherine, pomáhá Andymu rozpomenout se na rané dětství a přijít na kloub tomu, proč si myslí, že má dvojče.

zdroj: http://knihy.abz.cz/ (Založil/a: smitka8)

Christopher Priest Christopher Priest
*14.07.1943

HELLBOY-DB
  28. 1. 2016, 19:22
Film jsem shlédl první, bez tušení o knize a tak když jsem se teď k ní dostal, uběhla už dost dlouhá doba, abych si příběh mohl vychutnat, aniž by mi zážitek kazil předem vyzrazený děj. Po přečtení jsem znovu mrkl na film a přesto že byl dobrý, kniha se mi líbila víc, jak tím, že rivalita byla vyprávěna napřed z pohledu jednoho a následně druhého aktéra, tak i bohatším příběhem, který film musel ořezat a následně i o něco lepším závěrem. ===100%
Esther Darnett
  30. 11. 2013, 10:33
Udělala jsem tu chybu, že jsem knihu četla až po shlédnutí filmu. Bohužel překvapivý konec se nekonal. I tak jsem ale přesvědčena o kvalitě knihy a vřele doporučuji.
Prcek008
  11. 10. 2013, 23:42
Dokonalý trik považuji za to nejlepší co kdy kdo natočil. Byl jsem zvědavý nakolik to byla práce mistra Nolana a nakolik, předlohy. Po přečtení musím konstatovat, že i kniha má co do sebe, ale od filmu se přece jen docela liší. Každopádně fanouškům filmového "The Prestige" ji mohu jen doporučit.
Arequipa
  4. 3. 2012, 22:25
Knihu jsem přečetl po shlédnutí fantastického filmu Dokonalý trik a - ač to bývá většinou naopak - byl jsem docela zklamán. Asi pro mě nebyl úplně stravitelný ten způsob vyprávění. Pointa je samozřejmě výborná jako ve filmu.:-)