Poslední hlídka

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Argo - 2006
ISBN: 80-7254-895-6

Argo (2006) 80-7254-895-6 370

Pátá kniha z řady navazující na úspěšný bestseller Noční hlídka. Ruský mladík Viktor přijde o život při návštěvě pouťového strašidelného zámku v Edinburghu. Vyšetřením jeho nezvyklé smrti je pověřen Anton Goroděckij, který se mezitím stal mágem mimo kategorie. Jeho misi přitom podporuje jak šéf Noční hlídky Geser, tak jeho úhlavní protivník, hlava Denní hlídky Zavulon. Proč musel Viktor zahynout? Způsobil jeho smrt upír? Na čí pokyn? (Založil/a: Arcanis)

illy
  16. 1. 2013, 7:36
I když teď vyšla Nová hlídka, ta Poslední pro mě zůstane už poslední. Důstojné rozloučení (pro mě) se světem Jiných se velmi dobře čte, ale mám pocit že další díl bude jen nastavovaná kaše a je ještě spousta jiných světů na objevování.
rahzul
  3. 11. 2016, 11:39
U Poslední hlídky jsem vůbec nenudil a slupnul ji jak malinu. Od pozvolného začátku pátrání v mém oblíbeném Edinburghu je to pak akce až do konce. Pobavila mě zmíňka o Pánu prstenů a lehký výsměch na Gandalfa, kdežto Merlin.. panečku to je jiná liga, tak trochu mimo kategorie :D Dědeček Afandi byl výbornej a Naděnka a její čistý dětský pohled na věc, to byla balada.
Antonovi myšlenkové pochody mi někdy přijdou opravdu zvláštní a většinou mě zabolí u srdce, když začne přemýšlet. Tentokrát buďme rádi, že mu vše zapadlo do tajemné skládanky, tak jak mělo. Za odměnu pak pozná nepoznané..

P.S. Od teďka si zakládam konvici na čaj, kterou minimálně 40 let nebudu mít a stane rodinným dědictvím B-)
Mifeet
  5. 1. 2014, 11:10
Svět hlídek pořád žije, a to velmi důstojně. Oproti předchozím dílům byl děj více přímočarý, trochu mi scházeli Geserovy/Zavulonovy rafinované intriky. Na druhou stranu mě potěšil vývoj hlavních postav a další originální odhalení, jak je tomu se světem šera. K přečtění můžu určitě doporučit.
CreatorJH
  31. 8. 2012, 18:14
Poslední a úchvatná. Některé momenty mi stále vyvstávají v mysli a souhlasím, že záhada šera byla rozluštěna překrásně. Navíc ještě musím pochválit atmosféru strašidelné atrakce a vůbec Anglii jako takovou. V některých okamžicích kniha působí trochu nastavovacím dojmem (z původní trilogie), ale klady knihy tyto pasáže určitě převáží. Krásná tečka za osudem Antona, hlídek a světem Jiných vůbec...poslední?
Loxias
  23. 9. 2015, 9:06
Ani ctvrty dil neztraci na kvalite. Super cteni. S hlidkou jsem si vetsinou vzdycky posunul osobni rekord v rychlosti precteni knihy :)
felisr
  29. 10. 2013, 20:29
Riskla jsem přečíst tenhle pátý díl i přesto, že čtvrtý jsem nečetla, a bylo to bez problémů. V polovině knihy jsem se začala trochu bát, aby Kosťa nebyl vrácen do děje ve stylu Bobbyho z Dallasu, naštěstí se tak nestalo ;-) Dávám 90%.
Lomeril
  1. 3. 2011, 11:01
Finis coronat opus. Lukjaněnko opět posunul Hlídku dál a toho obyčejného programátora Antona dovedl dál, než kdy nějaký Jiný došel. Pravda, záhadu jména Sauškin jsem rozluštila až příliš brzy, na což v Hlídkách nejsem zvyklá, ale tajemství sedmé vrstvy šera se mi moc líbilo. Nezbývá než doporučit.
piko
  14. 1. 2013, 12:23
Tak tahle hlídka mě fakt bavila, a pro mě páradní gradace celé série na závěr. To stou 7 vrstvou mě napadlo díky červenýmu trpaslíku. Ale konec jsem sice musel číst asi 3x abych to aspoň trochu pochopil. Jo na tenhle svět jen tak nezapomenu.
AllesU
  27. 11. 2014, 13:53
Tahle patří mezi nejlepší z celé série. Je to čtení na jeden zátah a jak bylo už napsáno - perfektní zakončení série nebýt šestého dílu...
paras
  18. 6. 2013, 13:08
Nejlepší kniha celé série. Pro mě uzavření série do které nepočítám slabou Temnou Hlídku. Tahle kniha měla být od Lukjaněnka poslední.