Růženka je z příbuzenstva

ISBN: 80-85479-18-4

BB art (2000) 80-85479-18-4 229
Premiéra (1993)
Odeon (1973)

Úsměvný román postihuje veselé příhody mladého nevýbojného úředníčka, který zdědí cvičenou slonici Růženku. Putuje s ní po přímořských lázních, kde ji chce prodat jako pouťovou atrakci, přičemž zvíře ho zaplétá do jednoho maléru za druhým.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: Rézi)

psychoklara
  20. 2. 2014, 10:06
Asi nejslabší z Durrellových knih, která se mi dostala do ruky. Od ostatních přírodovědeckých a cestovatelských příběhů se liší od první stránky. Příběh je na první pohled smyšlený (místy naprosto nereálný) a - promiňte mi ten výraz - lehce pitomoučký. Jako oddychovka čtenáře určitě neurazí, děti a dorost možná i nadchne.
Lomeril
  6. 3. 2011, 15:01
Kupodivu mi celou dobu připomínala Saturnina, ačkoliv tady v roli narušitele nebyl nový sluha, ale slonice. Ale člověk se občas opravdu ze srdce zasměje.
Karola
  21. 12. 2014, 18:26
Kdo je zvyklý na Durrellovy příběhy z cest, asi nebude u téhle knížky moc spokojený. Román o cvičené slonici je spíš pohádka pro děti, které ale příběh ocenit mohou.