Originální název: Two Little Savages

Nezjištěno / Jiné (1928) 354 Nekovařík
J. Otto (1928) 482
Nezjištěno / Jiné (1927) 354 Nekovařík
Nezjištěno / Jiné (1925) 354 Nekovařík

Legendární kniha E. T. Setona, s níž vyrůstali současní otcové, se vrací v novém překladu, aby si i dnešní děti mohly prožít naplno svůj klukovský sen.
Snad každý kluk chtěl někdy strávit alespoň dva týdny mezi indiány v pláních Divokého západu, toužil se naučit rozdělávat oheň třecími dřívky, ušít si indiánský oděv, postavit si týpí nebo podniknout lov na jelena. Všechno, o čem sní kluci od okamžiku, kdy se poprvé dozví o životě indiánů, sepsal Seton v příběhu Yana a Sama, „dvou chlapců, kteří se učili žít jako indiáni,“ jenž od roku 1903 stále znovu a znovu uchvacuje nové generace čtenářů. Věříme, že stejně tak zaujme i vás. (Založil/a: Rézi)

vladislaus
  27. 7. 2013, 14:26
Je fascinující jak dva civilizovaní hoši prováděli tolik úsilí, aby mohli žít jako barbaři. Pro milovníky přírody a členy strany zelených povinná četba. Ostatní mohou jen žasnout.
Hledající
  14. 10. 2011, 22:09
Snad každý kluk chtěl být aspoň chvíli malým Yanem, dostat se do přírody, prožívat svá vlastní dobrodružství a žít jako pravý Indián, nejen snít nad knihami, ale zkusit si to vše "žít" v divočině. Doslova jsem stál vedlě něj a viděl jeho rozzářené oči, když si vyrobil svůj první luk, postavil vigvam se svými "rudýmy bratry", nebo když dokázal přečíst nějakou stopu na zemi... Kniha je famozní nejen příběhem, který jsem doslova hltal, ale že si vše, co si Yan a jeho přátelé vyráběli, můžeme díky plánkům a nákresům v knize sami vytvořit. Za měsíc se mi narodí můj první potomek, syn Šimon, a já jen budu doufat, že i on nad touto knihou stráví nejednu hezkou chvíli, třeba i se svým "starším rudým bratrem - otcem". P.S. Díky této knize jsem si jako kluk vyrobil první "jednodušší" indiánskou čelenku a obrázek rysa jsem často obkresloval (tedy aspoň byl ve starším vydání knihy, nové nemám).
Buřinka
  25. 7. 2016, 12:28
Ač nejsem kluk, tak tato knížka byla v dětství (asi rok 1987) moje hodně oblíbená. Tenkrát zrovna vyšla a já ji "zaměřila" v knihkupectví u tety na prázdninách. Hned jsem si ji hrdě nesla domů... Hltala jsem dobrodružství, poučky a je mi líto, že jsem zatím nedonutila pubertálního syna najít si k ní cestu. Snad se někdy později zadaří, čeká na něj doma v knihovně :-)
charlie.vlcak
  26. 2. 2012, 8:56
Jak ono to bylo? ..."Protože jsem poznal trýzeň žízně, zatoužil jsem vykopat studnu, aby i jiní z ní mohli pít"?
honzajh
  4. 8. 2011, 10:41
Velmi čtivá knížka nejen pro děti, ale i pro dospělé. Určitě s k téhle knížce jednou vratím, protože se mi líbala a byla to jedna z nejlepších knížech co jsem, kdy četl.
c0udy
  25. 11. 2013, 19:27
Tato kniha mě velmi zaujala jelikož je v ní plno užitečných věcí a i příběh je krásný. Dokážu to ocenit jelikož jsem pionýr a mnohé věci jsem se naučil díky této knize. Připomíná mi to ty léta kdy jsme si s klukama hráli na indiány, ale to je už jiný příběh.
Alois
  16. 10. 2013, 20:01
Při čtení knihy jsem měl chuť běžet do lesa, vyrobit si luk s šípy, postavit týpý a vyrabovat bělošskou vesnici...:)
Aesculap
  10. 1. 2013, 21:58
Jedna z mých "životních" knih. Pokud bych se chystal na pustý ostrov a měl si vzít deset knih, které mne ovlivnily, tato by jistě nechyběla. Protože jsem ve věku a jisté zralosti, kdy bilancuji dosavadní život, kniha mi opět připomíná ony jasné a přímé hodnoty, kterými je třeba se ubírat. Je mi smutno z toho, že jsem nebyl s E.T.S. kamarád, že jsme nechodili spolu po lesích. I když, prostřednictvím jeho slov v knihách - kdo ví...?
Vrba.Marty
  20. 10. 2010, 21:57
Jako kluk jsem tuto knížku doslova žral :-) Proto aspoň po letech - palec nahoru! Asi se čistě z nostalgie opět podívám do sklepa, kde si Dva divochy najdu - a jsem zvědav, jak na mě budou působit...