Cesta na severozápad

Odeon - 1977
ISBN: 01-113-77

Odeon (1977) 01-113-77 593
Odeon (1971)

Barvitý historický román K. Robertse z dob formování dnešního amerického území v 2/2 18. stol. se ihned po svém vydání zařadil mezi bestsellery. Na pokladě skutečných událostí se zde autorovi podařilo plasticky vylíčit nejen dramatické boje amerických a britských vojsk proti Francouzům, ale tento zápas o další území, jehož se na obou stranách účastnili i američtí Indiáni, promítnout do osudů konkrétních mužů, kteří s až nelidským vypětím a odvahou překonávali strádání vysilujících válečných tažení v pustinách americké divočiny...

Zdroj: přebal knihy (Založil/a: Rézi)

Kenneth Roberts Kenneth Roberts
*08.12.1885 - †21. 07 1957

Daniel IV
  1. 11. 2015, 19:17
Na tuto knihu jsem se opravdu těšil. Těšil jsem se na ni tak moc, že jsem její přečtení odkládal na tu nejvhodnější chvíli. Znáte to. Zakoupil jsem jeden výtisk v antikvariátu za 30 kč a další polokožený, netknutý za 1200 kč, který mi zdobí knihovnu (spolu s ní také Arundel, Na volné širé vody a Oliver Wiswell).
Nelitoval jsem. Cesta na severozápad je dle mého názoru klenotem historických románů a je napsaná tak krásně, že na ni budu vzpomínat a vracet se k ní ještě mnohokrát. První polovina se odehrává v Americe a hlavní hrdina Langdone Towne se připojuje k harcovníkům majora Rogerse a jejich výpravě na St. Francis, která je tak dechberoucí, že jsem se po večerech musel přikrývat a přikrmovat a dělalo se mi chvílemi zle (čtenář pochopí po přečtení). Druhá polovina se odehrává na půl v Londýně a napůl v Severní Americe a příběhu to vůbec neubírá.
Je to nádherný příběh o životě, dobrodružství a stylu života dvou odlišných a přátelských lidech.
Velmi, velmi doporučuji.