Šerá hlídka

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Argo - 2005
ISBN: 80-7254-724-0

Argo (2005) 80-7254-724-0 406

Třetí díl fantasy trilogie Sergeje Lukjaněnka. Ani na okamžik neustávající boj mezi silami Světla a Tmy – takový je její hlavní motiv. Tři romány, zasazené do Moskvy let 90., popisují trvalé soupeření sil Dobra a Zla. Na problematickou regulérnost tohoto zápasu dohlížejí protagonisté z Noční hlídky, reprezentující Světlo, a Denní hlídky, která naopak ochraňuje zájmy Tmy. Hrdiny těchto tří próz jsou Jiní – bývalí lidé, v nichž obě soupeřící strany rozpoznaly nadpřirozené schopnosti a snaží se je získat na svou stranu… Po světě se tato trilogie proslavila nejen díky bravurnímu literárnímu ztvárnění, ale také díky filmu, který byl natočen podle prvního dílu Noční hlídka, a co je pro Čechy zvláště zajímavé, byl natočen v Praze. Příznivci tohoto žánru si tedy jistě přijdou na své.
Všemocný šéf má svá tajemství. A Anton je odhalí. Je to dobře, nebo špatně? A pro koho?
Síly Světla a Tmy se opět setkávají v odvěkém souboji. (Založil/a: Arcanis)

Anael
  31. 8. 2012, 18:27
Další díl opět nezklamal. Zatím jsem od Lukjaněnka četla jsem jenom Hlídky, ale jestli má všechny knihy takhle dobré, tak je musím rychle mít :)
Jasanek
  28. 2. 2014, 13:06
Po Denní a Noční hlídce jsem si říkal, s čím asi chce tak autor přijít, zda do souboje více zatáhne inkvizici a zase tak moc jsem se nemýlil. Ovšem to by to nebyl Lukjaněnko, kdyby nám to všechno pěkně nepromíchal, neproložil morálními a filozofickými aspekty ale zároveň to vše držel v rovině nikdy nekončící akce.
Velmi jsem si oblíbil jeho prology, jako jeden z mála s nimi naprosto výborně pracovat a hned od začátku dodávají celému dílu temný nádech.
Loro
  8. 8. 2014, 19:36
Dost dobrá knížka. Od té chvíle co byl Vítězslav zavražděn se to pořádně rozjelo :) Doufám, že dalšídíly budeu lepší, nebo alespoň stéjně dobré jako tento :)
CreatorJH
  2. 7. 2012, 17:12
Jednoznačně úchvatné! Anton je zpátky na postu průvodce světem Světlých, Temných a Inkvizice a mě nezbylo nic jiného, než hltat stranu za stranou, abych se už konečně dozvěděl, jak to s tím Fuaranem všechno je. Závěr byl více než překvapivý, nicméně způsob, jakým bylo se "zápornou postavou" naloženo, mi přišel tak trochu nedůstojný. Uvidíme, co nabídne Poslední hlídka. 95%
Lomeril
  23. 11. 2010, 20:24
Lukjaněnko nezklamal. U posledního epilogu málem i slzička ukápla. Jako obvykle všechno souvisí se vším a nikdy nevíte, která drobnost je klíčem ke všemu. Jdu shánět Poslední hlídku.
Noira
  18. 9. 2010, 9:09
Touhle knihou pro mě to nejlepší z Hlídek skončilo. Zbytek mi už přišel psaný jen tak na "efekt". Sice dobře zvládnutý, ale hlavní kouzlo stejně zůstalo v prvních třech dílech.