Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ostří břitvy

73%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ostří břitvy Originální název: Lezvije britvy

Nejnovější vydání:
Svět sovětů - 1967
Počet stránek: 390
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Svět sovětů (1967) 390

Do románu Lezvije britvy (Ostří břitvy, 1964; č. 1967) vložil autor množství hypotéz z oboru biologie, psychologie, etiky, estetiky atd.

Dobrodružný román nabízející exotiku, tajemství a napětí. Příběh, jehož děj je motivován honbou za černou korunou – starobylou památkou indické země. Napínavé vyprávění o cestě skupiny dobrodruhů, kteří se snaží indický poklad nezákonně získat a dostávají se na této cestě až do ticha indických klášterů.. (Založil/a: trevize)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

xemir
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 1. 2017, 19:32
Kdysi pro mne druhá přečtená kniha od Jefremova (po Andromédě). Tenkrát šok, dnes zážitek poněkud slabší. Rozvlekléjší děj. Nadpřirozené schopnosti některých aktérů jsou po všech těch zhlédnutých filmech a přečtených knihách poněkud naivní. Vícevrstevný příběh se mi ale líbil stějně jako před lety.
Gattolino
100% 100% 100% 100% 100%
  1. 10. 2011, 22:17
Možná trochu polozapomenutý a neprávem opomíjený, ale naprosto excelentní, mnohovrstevnatý román, trochu sci-fi, trochu historické, prolnutá množstvím úvah na téma krásno a duše. Přestože je dílem ruského, vlastně sovětského autora, a některé pasáže lze cítit jako úlitbu systému. Ale myslím, že se tu nejedná o ústupek cenzuře, ale o úpěnlivou touhu po ideálu, možná i v duchu tolkienovského "přitváření". Jefremov líčí životy Rusů v podobě, v jaké je toužil vidět, nespoutané neúprosnou realitou totalitního režimu. Ivan Rodionovič Girin je pro autora možná potažmo tím, čím byl pro Karla Maye Old Shatterhand - hotový člověk vybavený výjimečnými vlastnostmi a ochotný je nasadit pro vyšší cíle. Kdo tuto stránku knihy přijme, obdrží odměnou nevšední čtenářský zážitek.