Urielov stroj

Profil knihy je v jiném jazyce

Urielov stroj

Nezistené / Iné - 2002
ISBN: 80-88993-45-8

Nezistené / Iné (2002) 80-88993-45-8 414

Povesť o Enochovi, ktorému anjel Uriel prikázal zachovať tajomstvá civilizácie, pretože jej hrozil zánik, môže obsahovať rovnako veľa pravdy ako tá o celosvetovej potope, o ktorej biblické a babylonské zdroje, ale už aj dnešná archeológia tvrdia, že nastala dávno predtým, než sa ľudstvo naučilo písať.
Ľudstvo je záhada hľadajúca vlastné vysvetlenie. Archeológovia na celom svete však zisťujú, že väčšina údajov o prehistorickej dobe v súčasných učebniciach je neadekvátna. A niektoré údaje sú celkom chybné... Prehistória, ako sme sa už učili, sa zakladá na niekoľkých predpokladoch, ktoré už nemôžeme považovať za platné. Vo svetle nových archeologických i astronomických poznatkov začíname inak rozumieť aj starým textom a ústnym podaniam o Nóachovi (Noemovi), staviteľovi biblickej archy, čo potopu prežil, aj o jeho praotcovi Enochovi. Ústne tradície slobodomurárstva tvrdia, že pred potopou existovala vysoko rozvinutá civilizácia a hovoria tiež o tom, ako všetko, čo bolo ľudstvu drahé a existovalo pred potopou, museli zrekonštruovať tí, čo ju prežili.
Sú to len mýty, alebo sú to zachované spomienky dávno stratených ľudí?

Christopher Knight Christopher Knight
*1950