Děvčátko Momo a ukradený čas

Děvčátko Momo a ukradený čas
Originální název: Momo oder die seltsame Geschichte von des Zeit-Dieben und von dem Kind, das den Menschen die gestohlene Zeit zurückbrachte

Albatros - 2005
ISBN: 80-00-01557-9

Albatros (2005) 80-00-01557-9 221
Albatros (1979)

Příběh děvčátko Momo žijícího v troskách amfiteátru a milované dětmi i dospělými z blízkého městečka. Do jejího světa však přicházejí Šedí páni, kteří pod záminkou zhodnocení lidem kradou čas.

Pro čtenáře od 8 let. (Založil/a: Dorian)

Rames
  10. 9. 2015, 10:55
Četla jsem to kdysi své dceři a myslím že osmileté dítě to nemůže chápat, hrozba ztráty času pro dítě nic neznamená.
První polovina knihy se dá dítěti vysvětlit ale zbytek je příliš abstraktní. Pro malé čtenáře nedoporučuji.
Seňorita Eskimo
  4. 12. 2013, 12:36
Nechte se svého Malého prince, já si nechám děvčátko Momo. Nakonec se to sice přehouplo víc do pohádky a fantastična, než bych chtěla, ale stejně vás ta kniha nutí zamyslet se a něco se sebou dělat.
Balu
  18. 8. 2012, 12:33
Jakmile jsem se jako dítě prokousal přes poměrně rozvláčný start a konečně se objevili Šedí muži, přečetl jsem to jedním dechem a několikrát po sobě. Vřele doporučuji!
hanci.hp
  9. 12. 2015, 21:23
Kniha pro děti to rozhodně není, i já jsem z ní byla poměrně zmatená. Dlouho mi trvalo se začíst, ale když už se mi dostala konečně do ruky, chtěla jsem ji přelouskat celou. Punč přání pro mě asi zůstane na prvním místě :).
Piedra
  27. 7. 2015, 14:38
Četla jsem i nekonečný příběh, který ke mně také hodně promluvil, ale Děvčátko Momo zanechalo větší stopu.
Je to úžasná kniha a byla jsem z ní unešena. Už v průbehu knihy jsem uvažovala, kde všude ve svém životě dělám chyby a jak to musím změnit. Je škoda, že je Momo mezi dětskou literaturou. Já osobně bych jí naordinovala každému dospělému.
Hestia
  15. 11. 2012, 13:43
Tuto knihu jsem četla jako dospělá a byla jsem z ní nadšená. Je velmi čtivá a zobrazuje i aktuální téma dítě v konzumní společnosti... Tato kniha nutí k přemýšlení o uspořádání vlastního časového rozvrhu a uspořádání si vlastních hodnot. Je vhodná pro všechny věkové kategorii a každý čtenář si v příběhu najde něco sobě blízkého.
Helushka
  26. 3. 2011, 21:51
Sice je řazena mezi dětské knížky, ale pro dospělého čtenáře přináší existencionální vyznění. Myslím si, že by si ji měli přečíst i dospělí lidé, kteří jí pochopí úplně jinak než děti.
Teeereeez
  18. 9. 2010, 18:31
Na první dojem působí jako dětská knížka a nepopírám, že by se dětem mohla líbit... ale skrývá v sobě poměrně hluboké myšlenky o životě a plynutí času...