Zápalné oběti

Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Triton - 2010
ISBN: 978-80-7387-392-9

Triton (2010) 978-80-7387-392-9 380

Zápalné oběti je sedmý díl série Laurell K. Hamiltonové o nekromantce a zákonné popravčí upírů Anitě Blakeové. Ta nikam nechodí beze zbraně a řídí se krédem: „Otázky jsou skvělé, ale jenom pokud znáte odpovědi. Když se na něco zeptáte a odpověď vás zaskočí, vypadáte jako pitomci.“

V průběhu tohoto dílu Anita slíbí účast na vyšetřování útoků pyrokinetického žháře na zákonů dbalou upíří populaci St. Louis a současně se cítí odpovědná za řešení potíží, které způsobila mezi místními lykantropy. Situaci navíc dramaticky komplikuje návštěva upířího koncilu, který přijel vyřešit neobvyklou situaci jejího milence Jean-Claudea. Ten totiž není ochoten zaujmout místo, které se uvolnilo poté, co Anita zabila jednoho z členů koncilu.

Stejně jako předchozí díly je i tento plný nečekaných zvratů. Upíři i vlkodlaci jsou v knize vylíčeni stejně barvitě jako lidé, takže můžeme společně s Anitou uvažovat, kdo je tu vlastně ten nejhorší netvor. (Založil/a: Eskarína)

LeaLea
  7. 3. 2012, 12:47
Já mám i v dark fantasy svoje meze a Hamiltonová s každým dalším dílem víc balancuje na jejich hraně. Podle mě píše tak skvěle, že by klidně mohla těch nemoralit a namakaných hrudníčků ubrat. Kvůli tomu mám nutkání poohlížet se po dalších sériích, kde se autoři drží v mezích, které tato autorka držela v prvních dvou třech dílech Anity.
cikyt
  7. 7. 2012, 13:05
Počátečný nadšení z této série mě pozvolna také začíná opouštět. Kniha je velice čtivá, ale začínám mít pocit, že další a další díly nepřínáší vesměs nic nového.
keddy79
  25. 8. 2014, 9:55
Příliš málo Anity, jak ji znám z prvních dílů a příliš mnoho popisů, jak je těžké nespát s každým komu se neodolatelně rýsují pod oblečením svaly. Dočetla jsem spíše ze setrvačnosti a mám docela strach začít číst další díl:-D