Nekonečný příběh

Albatros (2015) 978-80-00-04150-6 400
Albatros (2005) 80-00-01702-4 395
Albatros (2001)
Albatros (1987)

Příběh o Bastiánovi, nesmělém a všemi spolužáky vysmívaném chlapci, "synovi nikoho", zavede čtenáře do zvláštního světa. Je jím Fantázie a Bastián se do ní dostane skrze stránky neméně zvláštní knížky. Spolu s fantázijským chlapcem Átrejem - "synem všech" - prožije četná dobrodružství. Nejednou se ocitne v nebezpečí, stane se z něj hrdina a zmoudří. Nakonec se vrací tam, kde je jeho místo - mezi lidi. (Založil/a: Dorian)

vladislaus
  16. 8. 2013, 13:00
Pro mne tato kniha byla skutečně děsným nekonečným příběhem. Kdysi jsem v dětství shlédl film. Na ten si už nevzpomínám, velký dojem ve mně nezanechal. Knihy jsou vždy obsáhlejší, tak jsem po letech tuto knihu zkusil přečíst, a dočkal jsem se spisovatelského ohňostroje fantasie. Děj skoro žádný, ale toho putování po roztodivných krajinách a setkávání se s pitoreskními postavičkami bylo na mne moc. Bastiena jsem od poloviny knihy zuřivě nesnášel a nemohl se dočkat konce, ten stále nepřicházel. Ano v knize je poselství, ale v tom pestrém kožíšku se těžko hledá.
ForFreedom
  5. 7. 2010, 20:03
Originální, příjemná fantasy... Poměrně kvalitně rozvedená zápletka dodává téhle nejen dětské pohádce kouzelný náboj, navíc je to opravdu ten typ příběhu, co jednak dokáže skutečně zajmout a vtáhnout - a potom samozřejmě, je to nezapomenutelně zfilmováno a navíc je to kniha-film mého dětství, Átrej byl moje velká láska a Artexe jsem vždycky obrečela, takže jedině 4/5.
VerenaLord
  1. 2. 2013, 1:52
Nádherná pohádková kniha, která mě okouzlila v první chvíli pouze a jenom nádherně malovanou obálkou. Až časem, když jsem se plně ponořila do příběhu, jsem ocenila tento mystický příběh o zlu, temnotě a nebezpečí, ale také i o vytrvalosti, víře v dobro a neskutečném odhodlání.
LeaLea
  12. 3. 2012, 19:47
Jako malá jsem nejdříve viděla film, a ten mě dostal. S knihou jsem prolézala pomaleji, ale určitě bych ji neváhala doporučit. Smutná, napínavá, originální. Pro mě je to klasika, k níž se mohou vracet děti stejně jako dospělí.
Gustik5
  26. 2. 2012, 14:53
Ač jsem poprvé viděl film, kniha je, jak tomu mnohdy bývá mnohem obsáhlejší. A zkrátka a jednoduše dějově barvitější. Velmi zajímavé dílo, ke kterému se rád vrátím, a to díky jeho originalitě a nevšednosti, díky níž nemá mezi ostatními srovnání.
Lalaine
  13. 9. 2011, 9:57
Tuto knihu jsem četla teprve v mých 19-letech kvůli přijímacím zkouškám na VŠ. A nadchla mě! Rozhodně to asi není kniha zrovna pro ty nejmenší, ale pro starší školní věk naprosto perfektní! Líbila se mi propracovanost světa Fantázie a hlavně postav. Rozhodně bych ji doporučovala přečíst i starším generacím, protože se nachvíli vrátíte do dětských let! Skvělý!
moonchild
  21. 9. 2013, 13:41
Bastienův přívěšek se mi líbil.Taky se mi líbí pes Falco.Připomíná mi našeho psa Maxe.Nevím co bych dělala kdybych byla Atrejem.
Eset
  14. 5. 2013, 17:19
Nachvíli jsem se vrátila do dětsví. Ještě, že si moc nepamatuju film, protože to co si z něho pamatuju bylo příšerné a knihu bych asi nečetla. Kouzelný příběh. Nakonci mi bylo tak líto Atreje, že toho malého rozmazleného haranta (promintě, ale na mě tak Bastian působil celou knihu) nemohl přivést na správnou cestu. Kniha mě nadchla a myslím si, že se k ní určitě ještě v budoucnu vrátím. :)
Matata123
  15. 8. 2016, 22:36
Tuto knihu jsem poprvé četla, když mi bylo jedenáct. Líbila se mi. Zajímalo mne, jak to s Bastiánem nakonec dopadne. Možná bych se na tu knihu dívala podstatně jinak, kdybych ji četla třeba teď... ale nestane se. Už navždy zůstane v mém srdci jako kniha plná dobrodružství a zajímavých bytostí. :)
IvannaManson
  26. 7. 2015, 21:55
S touhle knihou jsem prožila skvělý návrat do dětství. Je to perfektní příběh, i když mě více bavila první polovina knihy o Átrejovi, než příběh o Bastiánovi. Kniha svým zpracováním krásně pohltí, až mám chuť začít řvát nové jméno pro Dětskou císařovnu, abych se do Fantázie taky dostala.:)
Kaiella
  2. 6. 2015, 19:54
Dodnes si vzpomínám, jak v dětství rozbaluji knihu a jsem abslutně konsternována tím, že písmo je natištěno zeleně a červeně. Nikdy jsem si nebyla úplně jistá, že se Nekonečný příběh dá označit jako kniha pro děti. V dospělosti jsem se k ní vrátila a zas byla uchvácena dobrodužstvím ve Fantazii...
java
  7. 6. 2010, 20:24
Velmi nápaditý způsob psaní v první polovině knihy a následné splynutí Bastiánova světa se světem ve Fantázii. Celý nápad, kdy se čtenář může do knihy tak ponořit až je její neoddělitelnou součástí, je zpracován velmi poutavě. Ani na jednom místě v knize jsem se nenudil, i když se jedná o pohádku. Druhá polovina knihy je spíše četbou pro odrostlejší čtenáře, i když závěr knihy je veselý a optimistický. Je zde krásně ukázán vliv získání moci (v tomto případě moci nad celou říší Fantázie) na lidský charakter, který je katastrofální. A cesta z této pasti je více než strastiplná. Dále zde autor poukazuje na důležitost lidských vzpomínek, které utvářejí lidské vědomí a bez kterých se člověk chová velmi sobecky a bezohledně. Proces rozpomnění se u Bastiána je krásně vystavěn a zakončení je opravdu epochální.
Halogenka
  16. 3. 2015, 21:55
Jako malá jsem zbožňovala Falca, sílu mocného Aurynu, Kamenožrouta a celou Fantázii :) Nedávno jsem dostala typ na přečtení Nekonečného příběhu a dobře jsem udělala! Popis jednotlivých postav jsem si užívala, trpěla jsem s hlavními hrdiny a hnala je kupředu, ku záchraně Fantázie. Příjemná knížka pro děti, u které se nebudou nudit ani dospěláci. Musíme uzdravit oba naše světy ;)
Tupounek13
  31. 7. 2014, 17:27
Knížka mě nadchla!
Je velmi pestrá tvory a ,krajinami', každá kapitola je zahájena zajímavou ilustrací (pro vydání z roku 2005) ve tvaru písmene následujícího v abecedním pořadí (to mi došlo až ve třetí kapitole). Putování je zde vylíčeno nádherně. Konec je také velmi zajímavý, ale ten radši prozrazovat nebudu :-)
Je jen trošku moc natažené to Átrejovo počínání před ,příchodem' Bastiana.

Doporučuji :-)
draki
  25. 12. 2011, 19:59
Knihu mám velmi ráda již od svých devíti let a od té doby jsem se k ní mnohokrát vrátila. Propracovanost světa a fantazie autora jsou obdivuhodné. Příběh je sice trochu moc lineární, ale pravdou je, že v knize jde víc o celkové vyznění a jednotlivé epizody s hlubokou pravdou a zamyšlením, hrami a hříčkami, než o celkový příběh. Ale i proto mám tuto knihu opravdu ráda.
Lilie
  7. 10. 2011, 23:46
Kniha se mi velice líbila, až na pár "nudných" pasáží, ale těch tam bylo opravdu jen pár. Takže určitě doporučuji přečíst ;))
pampaliska
  5. 4. 2011, 20:39
Velice zajímavý příběh. Patří to mezi nej knížky co jsem přečetla. jediné co mohu vytknout je, že některé pasáže jsou nudné. Jinak je to skvělá kniha. Každý by si jí měl aspoň skusit přečíst.