Memento mori

Memento mori Originální název: Memento mori

Triton - 2009
ISBN: 978-80-7387-261-8

Triton (2009) 978-80-7387-261-8 293

Sbírka 7 historických fantasy povídek z per našich předních fantasy autorů. V povídkách se prolíná středověk s novověkem a témata tohoto období se stávají základními kameny napínavých příběhů s temnou atmosférou, charismatickými hrdiny, ale i špetkou humoru.

Juraj Červenák, Jana Jůzlová, Leonard Medek, Petra Neomillnerová, František Novotný, Alexandra Pavelková, Pavel Renčín (Založil/a: Bastet)

Bastet
  4. 6. 2010, 23:14
Jak české autory moc nemusím, tak česká fantasy u mě vede. Nejlepší jsou povídky Pavla Renčína, Leonarda Medka a Petry Neomillnerové
Pomaleji
  25. 10. 2011, 7:29
Za tuto knihu jsem nesmírně vděčný, neboť jsem díky ní objevil Petru Neomillnerovou a Juraje Červenáka. Některé povídky v knize jsou sice poměrně slabé, ale zejména V náruči boží Petry Neomillnerové jsem přečetl jedním dechem a vrcholem sbírky je skvělý Turkobijce, prolog k Červenákovu cyklu Dobrodružstvá kapitána Báthoryho. Víc takových!