Terezínské Rekviem

ISBN: 80-200-0541-2

Academia (1995) 80-200-0541-2 121
Československý spisovatel (1965)
Československý spisovatel (1963)

Výpověď očitého svědka, která pojednává o tom, jak v terezínském ghettu skupinka vězňů pod vedením Rafaela Schächtra nastudovala Verdiho Rekviem. Tato činnost byla německými dozorci celkem tolerována a především propagandisticky zneužívána. I přesto, že např. obstarávání hudebních nástrojů probíhalo spíše nelegálně, nakonec před německými pohlaváry došlo k inscenaci. (Založil/a: HawkeyeSaw)

Josef Bor Josef Bor
*02.07.1906 - †31.01.1979

psychoklara
  1. 9. 2015, 8:39
Terezínské rekviem je krátká próza, která je dnešnímu jazyku natolik vzdálená, že vyznívá spíš jako báseň - báseň z koncentračního tábora. Škoda, že je tak kratičká a nestihne vykreslit lépe postavy i podrobnosti děje.
bukackovah
  31. 3. 2014, 23:14
"Slyšíte, vy ve tmě? Nás jste označkovali za plémě Abrahámovo, a teď my, vězni židovského lágru, jásáme před vámi, nezlomili jste nás, nezlomíte nás."
Musím říct, že prolínání tragického příběhu s tématickou hudbou bylo působivé a velice zajímavé!