Dějiny Anglie

Dějiny Anglie Originální název: Histoire D'Angleterre

Nakladatelství Lidové noviny - 1993
ISBN: 80-7106-058-5

Nakladatelství Lidové noviny (1993) 80-7106-058-5 491

Kniha, doplňená o novější odobí Michelem Mohrtem, podrobně vypravěčským stylem pojednává odějinách Anglie: od nejstaršího období, kdy v zemi žili Keltové, přes vládu francouzských králů, stoletou válku, Tudorovce a Cromwellovského období až po dobu po druhé světové válce. (Založil/a: Rézi)

vladislaus
  18. 10. 2011, 17:42
Nejlepší popis historie Anglie, který jsem četl. Historie Anglie mne fascinují, a proto jsem na toto téma už hodně přečetl, ale tuto knihu jsem četl už 3x, abych si některá fakta osvěžil.
CarolineS
  29. 8. 2012, 11:24
Musím jedině souhlasit, navíc je to kniha, která zaujme i člověka, který zrovna není renomovaný historik. Je poutavá a čte se skoro jak nějaký román.
Jan.S.Harold
  4. 6. 2014, 21:47
Spíš jen taková vyprávěcí záležitost, nic moc odbornýho, ale ten překlad to naprosto dokonale zabil. :( Snažil jsem se tak sto stran, ale dál už se to číst nedalo, krvácel mi mozek...
Leticie
  9. 4. 2016, 18:03
Kniha s nejvice záložkama z mé velké knihovny. Anglická historie je moc zajímavá, koupila jsem si od A. M. zároveň i Dějiny Francie, neboť dějiny těchto dvou zemí jsou silně propojeny. A André Maurois nezapře romanopisce. Proto se tak hezky čte.