Vítr v piniích

Vítr v piniích Originální název: Vítr v piniích

Straky na vrbě - 2009
ISBN: 978-80-86428-99-4

Straky na vrbě (2009) 978-80-86428-99-4 440

Najde skupina poutníků na cestě válkou zničenou zemí prastarou svatyni, ke které se upínají naděje lidu i jeho vládců?
Vítr v piniích je příběh o životě. Všechno ostatní; boj a utrpení, zrada tak hořká, až obrací žaludek; naděje, skřípavá jako kolo starého vozu; celá ta pouť ne nepodobná starým čínským legendám s tajnými mistry, odvážnými bojovníky, kurtizánami vonícími jako květy, soumraky a - jak jinak - se staříky s košťaty, to všechno jsou kulisy. Dokonalé a precizní kulisy příběhu, který sedře z poutníků šaty, kůži i maso až na dřeň. (Založil/a: Trinity)

KillHurt
  13. 4. 2016, 11:46
Pěkný příběh o putování, hledání štěstí, o přátelství, o lásce, ale i o utrpení, nenávisti, lidské hamižnosti a závisti. Prvotní zmatení kvůli vysokému počtu hlavních postav brzy přešlo, čemuž napomohlo dobré vykreslení hrdinů a jejich originální životní osudy. Příběh mi poměrně dobře odsýpal, i když nejsem fanouškem lyrických pasáží pozastavujících se nad krásami a odpornostmi lidské duše, života a okolní květeny.