Originální název: The Child in Time

Odeon - 2012
ISBN: 978-80-207-1451-0

Odeon (2012) 978-80-207-1451-0 235
Volvox Globator (2002) 80-7207-483-0 237

Jestliže chcete být konsternováni, ale současně se pobavit a ožít, přečtěte si tento román (vyznamenaný Whitbreadovou cenou za beletrii) moderního anglického spisovatele a scenáristy Iana McEwana. Tento brilantní stylista („Betonová zahrada", „Cizinci ve městě", „Psychopolis a jiné povídky", „Amsterodam", „Nezničitelná láska" aj.) nabízí román fascinující především až neúnavnou bezprostředností výpovědi, ale i plachou intelektuální hravostí, s jakou zpracovává leitmotiv vlastního vidění tohoto světa – fenomén dětství, fakt narození a existence dítěte v osobním životě člověka i v širších souvislostech. Zkoumá jej v rozšířeném záběru a ovládá svůj idiom s pozoruhodnou grácií a invencí. McEwanovské postavy jsou doma ve svých snech právě tak jako on sám. (Založil/a: Sydän)

Karlicka
  29. 10. 2014, 15:06
S politováním se musím přiznat, že mi došla trpělivost a chuť dočíst celou knihu. Abych se přesvědčila k tomu ji dočíst, zkoušela jsem si pročíst i názory různých lidí, ale minulo se to účinkem. Došla jsem tedy za půlku knihy.
Mám McEwana jako autora ráda, ale musím říct, že tahle kniha je pro mě určitým zklamáním. V podstatě jsem se v ní ztrácela a nejednou mě napadlo, že jako soubor povídek bych ji možná uvítala spíš.
Je mi líto.. ale buď mé mozkové buňky ještě nejsou natolik vyspělé, aby byly připraveny toto dílko hltat plnými doušky anebo...
Kdo ví, třeba to s ní zkusím znovu... a třeba taky ne.
krabby
  4. 3. 2013, 10:41
Další výborná knížka od McEwana. Rozuzlení příběhu Vás pravděpodobně napadne cca v polovině knížky, ale to vůbec ničemu nevadí. Je tam i hodně úsměvných a vtipných scén, tím mi Dítě v pravý čas trošku připomínalo Solar. 85 %
Moby
  4. 1. 2013, 19:25
Kniha má velmi zajímavé téma- únos dítěte. Trvalo mi pročíst se začátkem, ale nakonec se mi kniha líbila. I když na úroveň Soboty nebo Pokání nedosahuje.