Alexandra

Alexandra Originální název: Alexandra: The Last Tsarina

Domino - 2003
ISBN: 80-7303-109-4

Domino (2003) 80-7303-109-4 319

Život poslední ruské carevny.

Historici píšící o Romanovcích poskytují svým čtenářům barvité příběhy plné dramat, ale osobní život poslední ruské carevny zůstává ve většině děl zastřen tajemstvím. Carolly Erickson se rozhodla využít svého vypravěčského talentu a hlubokých znalostí historie k tomu, aby nám představila Alexandru v celé šíři její osobnosti. Na stránkách této knihy se odvíjí nepříliš šťastný život s tragickým koncem: neradostné dětství, dlouholeté snění o manželství s pohledným bratrancem Mikulášem, spory s příbuznými, falešná těhotenství i rostoucí podivínství, související s prohlubujícím se zájmem o duchovno, silná závislost na okultních mentorech, z nichž nejproslulejším se stal Rasputin, až po krutou popravu z pušek bolševických revolucionářů. Autorka čerpala informace z archivních materiálů, které byly až do pádu Sovětského svazu nedostupné, a podařilo se jí detailně vykreslit Alexandru i dobu, v níž poslední ruská carevna žila… a zemřela. (Založil/a: Sydän)

CarolineS
  4. 9. 2012, 21:28
Carolly Erickson je mistryně svého oboru. Umí vtáhnout do děje a vy pak prožíváte osudy hrdinek jejích knih. Třešničkou na dortu je fakt, že události si autorka nevycucává z prstu, ale všechno to, co popoisuje, se doopravdy stalo. Doporučuji NEJEN lidem, které zajímá historie:)
bbakova
  8. 10. 2013, 19:41
Kniha se mi moc líbila už z toho důvodu,že mám moc ráda historii,chvíli mi však trvalo než jsem se do knihy pořádně začetla.