Povídky

Originální název: Complete Stories of Truman Capote

Argo - 2006
ISBN: 80-7203-767-6

Argo (2006) 80-7203-767-6 333

V předmluvě k soubornému vydání povídek Trumana Capoteho (1924-1984) Reynolds Price píše, že pouze dvěma americkým spisovatelům z oblasti vážné literatury se ve 20. století podařilo proniknout do většiny amerických domácností: E. Hemingwayovi a T. Capotemu. Capote proslul především po vydání svého románu faktu Chladnokrevně v pol. 60. let. V českém překladu vyšlo téměř celé jeho dílo a souborné vydání dvaceti povídek představuje chronologicky řazené krátké prózy od r. 1943 až do r. 1982, včetně všech povídek ze sbírky Strom noci, přičemž devět povídek se dostává českému čtenáři do rukou poprvé. Svazek nenechá ani po letech nikoho na pochybách, že Capote byl skutečným mistrem krátké prózy. (Založil/a: Sydän)

daisy miller
  12. 10. 2011, 21:56
Skvělé, skvělé skvělé! Musím říci, že některé povídky jsou dobré a některé ještě lepší. Mně osobně se nejvíce líbila "Miriam" pojednávající o osamocené vdově v New Yorku. Capoteho povídky mají úžasnou jiskru a jsem ráda, že i v češtině se dočkaly souborného vydání. Rozhodně stojí za to!