Gričská čarodějnice I. Tajemství krvavého mostu 1.

Gričská čarodějnice I. Tajemství krvavého mostu 1. Originální název: Grička vještica I. Tajna Krvavog mosta

XYZ - 2007

XYZ (2007) 295

Romantický příběh, psaný na základě autentických dokumentů a svědectví pamětníků o hrůzách jezuitských procesů s údajnými čarodějnicemi.
V Záhřebu na Griči je v noci pod Krvavým mostem nalezena mrtvola magnáta zabaleného v modrém plášti, se srdcem propíchnutým jehlou a přiloženým pergamenem s nápisem: Tys první z devíti, kteří mají být potrestáni, a osm tvých druhů tě bude následovat.
Baronka Lehotská má na každém prstě nejméně deset nápadníků, kteří by pro ni udělali cokoli. Přesto žije sama a ráda chodí do společnosti - proto přijímá do neobvyklé služby chudou dívku Stanku, pod podmínkou, že bude předstírat, že je muž - Stanko, její údajný synovec.
Stanko se stane nejlepším přítelem hraběte Meška - to se baronce hodí, protože Meško se jí nejen líbí, ale má i velký majetek. Meško obviňuje barona Makara, že před patnácti lety zabil svou ženu Giulii. Podaří se baronce vlákat Meška do svých pastí? Jak dlouho vydrží Stanka předstírat, že je muž? Kdo je ve skutečnosti Giulia? A hlavně" kdo a proč vraždí a shazuje mrtvoly z Krvavého mostu do řeky? Vyplní svou krutou hrozbu? (Založil/a: misabella)

vladislaus
  17. 6. 2013, 17:11
Kniha mne zklamala. Chorvatští šlechtici jenom žrali a pili. Na čarodějnice jsem se těšil, ale více než polovina knihy se o nich jen letmo zmiňovala. Další díly číst určitě nebudu.
jejka25
  30. 1. 2013, 11:58
Velmi poutavé čtení. Doporučila mi ho má babička...a to je panu čtenářka. A vím, že když mi něco doporučí, tak to stojí opravdu za to. Bohužel ostatní díly, už mě tak nenadchly.