Podhoubí smrti

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Triton - 2007
ISBN: 978-80-7254-989-4

Triton (2007) 978-80-7254-989-4 159

Na knize spolupracovali Miroslav Žamboch a Jiří W. Procházka.

Na moravskou pobočku Agentury EF zaútočí houby. Gigantické hřiby ničí auta a pýchavky likvidují vybavení pro přestup do jiných dimenzí. Zbývají jen sekundy a opět přichází na řadu JFK a jeho přátelé. V technologiích Houbového světa hrají významné místo geneticky modifikované houby a plísně. Kovář se během pátrání po záhadné látce, ohorožující tento podivuhodný svět, dostává do kontaktu s dětským gangem Houbařů, zažije masakr na Národní třídě a dostává se i do paralelních končin, v nichž kdysi začínal jako pašerák… Po téhle misi si lidé jistě rozmyslí, jestli vyrazit na houby s malým nožíkem. Houbaření už nikdy nebude, co bývalo. Nemluvě o tom, že náš svět si opravdu musíme zasloužit. Věnováno houbařskému guru, ing. M. Smotlachovi in memoriam. (Založil/a: StOs)

rahzul
  31. 8. 2016, 22:19
Moje první seznámení s agentem Johnem Francisem Kovářem. Je to pohodové sci-fi čtení, ideální k odreagování či jako četba do zaměstnání :) Díky špatné signifikace v mé čtečce jsem začal sérii tímto dílem, takže po nutném rozkoukání v JFK světě, jsem se začal teprve bavit. Co stránka to x více či méně "trapných" hlášek. Geniální zakomponování dr. Smotlachy do příběhu jako Děděček Hříbeček - dokonalé. Rozhodně si přečtu ještě nějaké díly, ale tentokrát pěkně popořadě.