Tajemství sedmého syna

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2647-7

Knižní klub (2010) 978-80-242-2647-7 370

Osm Newyorčanů obdrží během několika květnových a červnových dnů roku 2009 nenápadnou pohlednici z Las Vegas. Je na ní nakreslena rakev, k ní připsáno jejich jméno a datum úmrtí. A to se i vyplní. Policie začne okamžitě pátrat po sériovém vrahovi a na případ nasadí dvojici zvláštních agentů FBI Willa Pipera a Nancy Lipinskou. Hledání jakéhokoli spojení mezi oběťmi se však záhy octne ve slepé uličce a nikdo netuší, kdo a kdy bude další na řadě v takzvané kauze Posledních dnů. Kdesi v Nevadě však žije člověk, který pohlednice odeslal. Člověk, který zná tajemství střežené už několik desítek let v záhadami opředené Oblasti 51. Tajemství objevené v polovině minulého století na jednom britském ostrůvku v podzemí benediktinského kláštera. Tajemství, které se zrodilo sedmého dne sedmého měsíce roku 777 a jehož prozrazení by nenávratně změnilo osud celého lidstva... (Založil/a: malc8k)

Glenn Cooper Glenn Cooper
*08.01.1953

Skřítek
  1. 3. 2013, 10:15
Očekávaní galimatyáše se po přečtení několika stran pozvolna vytrácelo, poutavý příběh trošinku připomínající A.Christie a její Vraždy podle abecedy nabíral na jiném směru, tušené záměry a vydedukování point nevadil, i přesto se kniha skvěle četla až do konce, který byl ke škodě knihy takový nijaký.
Astonius
  3. 7. 2013, 10:57
Nemohu se zbavit pocitu, že knize chybí "omáčka".... Téma je totiž zajímavé, zejména události popisované v historii, ale zasloužilo by si jít více do hloubky - klidně bych četla 600 stran textu, kdybych se dozvěděla více detailů a celý příběh hlouběji "zakořenil"...
Dumbicek
  3. 11. 2015, 11:10
Velmi mě zaujalo to téma. Zpracování bylo taky dobré, takže jsem si celkem s radostí tuto knihu přečetla. Děj nebyl tak předvídatelný jako u jiných knih,takže jsem chtěla vědět jak to skončí.
Hedgehog
  13. 9. 2013, 15:57
První polovinu knihy jsem byl zvědavý, kam všechno spěje, když těsně za polovinou mi zápletka došla a trošku se potom nudil. Příběh jede tak trošku po jedné lince a nikam moc nezatáčí. Pro někoho to může být plus, mně to bránilo se do děje hlouběji ponořit.
pravablondska
  25. 4. 2012, 18:45
Užasné, bombové, geniální !!!
SPOILER
„Můžu ti s jistotou říct, že 9. února 2013 zemře v Číně 200 000 lidí, ale neřeknu ti proč. Zrovna teď na tom pracujeme. V roce 2025 – přesně řečeno 25. března – zemře v Indii a v Pákistánu přes milion lidí. Něco takového změní celý svět, ale je to tak daleká budoucnost, že na to teď ještě nikdo nemyslí.“
bladeone
  30. 7. 2013, 22:18
Myslím, že knížka je velice zajímavá a četla se mi moc dobře, jedna z nejlepších co jsem četl....už se těším na pokračování!! Velice zajímavé téma...
Axik
  25. 11. 2014, 17:48
Knihu jsem začal číst víceméně náhodou, když jsem na ni narazil v knihovně, bez doporučení či reklamy. Děj mne hned vtáhl, kniha je napínavá až do konce. Vřele doporučuji, těším se na další díly.
kaaacik
  15. 1. 2014, 10:25
Kniha je čtivá a bavila mě od začátku, námět se mi moc líbil a těšim se na pokračování. Přečetla jsem ji jedním dechem, velmi doporučuji. Na rozdíl od Desáté síně, kde je zápletka tak trochu neskutečná, tak příběh v Tajemství sedmého syna není až tak nemožný.
agarux
  9. 6. 2013, 10:50
Pryvých par desiatok stran som bol plny ocakavani a zvedavy, ako sa rozvinie dej a ako sa jednotlive linie spoja, potom to preslo do velmi zdlhaveho rozpravania obcas o nicom, a priblizne v polovici skoncilo s predvidatelným rozuzlenim, mimochodom uplne plochym. prekvapenia a zvraty autor asi moc nema v oblube, dej je prilis priamociary, zachranuje ho jedine striedanie casovych linii. koniec koncov ziadne prekvapenie, cakal som od knihy ovela viac.
luca92
  9. 2. 2013, 22:25
lepší knížku jsem snad v ruce ještě neměla, původně se mi do ní moc nechtělo, četla jsem recenze a řekla jsem si že by se mi mohla líbit a tak jsem jí koupila, ale neměla jsem bližší představu, zpočátku jsem se nemohla do děje vžít jak je veden v několika liniích ale jakmile člověk pochopí o co jde nemůže se odtrhnout, super vřele doporučuju
skupyy
  8. 11. 2011, 17:45
Nejlepší kniha jakou jsem doposud v životě četl!
Je napínavá a velice čtivá od začátku do poslední strany.
Děj je veden třemi dějovými liniemi a odehrává se v současném New Yorku, L.A, dále v roce 1947 a v roce 777 před kristem.
Spojení těchto dějových linií postupně graduje a čtenář zůstává v údivu a neustálém napětí také díky tomu, že jakmile se rozkryje Tajemství sedmého syna je sám jakoby čtenář v ohrožení života. Kniha má úžasné myšlenky a brilantně kombinuje thriler, detektivku, historii, horor, špionážní tématiku, mysterie apod.
Vše dává smysl a skvěle do sebe zapadá. Pouze občas musíte listovat zpět, aby jste si připomenuli místa a postavy a strávili tak veškeré návaznosti příběhu. Neuvěřitelná knihy, kterou nemohu stále dostat z hlavy a hned se pouštím do jejího pokračování KNIHA DUŠÍ...