Kůstek 1: Útěk z Kůstkova

Kůstek 1: Útěk z Kůstkova
Originální název: Bone Volume 1: Out from Boneville & Volume 2: The Great Cow Race

Crew - 2010
ISBN: 978-80-87083-84-0

Crew (2010) 978-80-87083-84-0 280

Mix Pána prstenů a animovaných filmů od Pixaru – tak by se dal popsat legendární fantasy epos Kůstek. Zavede vás do světa, který je plný prapodivných bytostí – věčně hladových krysáků, bojových včel, obřích rudých draků (s doutníkem) a agresivních babiček. Do světa krásného i nebezpečného.
Příběh začíná úprkem tří podivných bytostí z rodného města, pokračuje závodem krav a končí bojem o osud světa s tajemným Pánem kobylek a jeho hordami. Je tu všechno, co má klasické fantasy mít (možná až na ten závod krav), jen ti hrdinové jsou na klasické fantasy tak trochu... zvláštní.
Kůstek si rychle získal kultovní věhlas, veškerá možná ocenění a post jednoho z nejzásadnějších světových komiksů. Není divu, nabízí rozmáchlý příběh, ve kterém se mísí humor s emocemi, napětím a hororem a jedno plynule přechází v druhé. Příběh, který osloví absolutně každého... ostatně svědčí o tom i skutečnost, že ho vychvaluje jak autor Simpsonů, tak tvůrce Sandmana. (Založil/a: matrosh)

Desmond
  26. 9. 2013, 18:25
Skvělý mix humoru a epické fantasy. Netradičního hlavního hrdinu i další figurky si nelze nezamilovat. Čte se to samo a člověk ihned touží po dalším dílu. Navíc kde jinde se dočkáte kravích dostihů?
bublynka22
  2. 4. 2012, 10:50
U téhle knížky je jedno jestli vám bylo osm nebo dvacetosm. Pokud rádi objevujete nové světy, humorné postavy, krásné dámy v nesnázích a kurážné babičky, které se už s ničím nepářou máte se na co těšit. Ačkoli nejsem nijak velký komiksový fanoušek, palec jde jednoznačně nahoru.
matrosh
  5. 12. 2010, 20:08
napoprve mě to moc nedostalo, ale teď jsem se do toho pustil ještě jednou a musel jsem změnit hodnocení. kůstek je opravdu mistrovské dílo, které si zaslouží pozornost. úžasný mix temné fantastiky s konverzačním a slapstickovým humorem. takže co se fantasy týče obecně, řadím ho po boku harryho pottera, pána prstenů a úžasné zeměplochy do své svaté čtveřice, howg! už aby byl další díl.