Dublin

Originální název: Dublin: Foundation

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-671-9

BB art (2005) 80-7341-671-9 622

Jednotlivé dějinné fáze promítá do osudů řady generací pestré galerie osob v průběhu staletí. Jejich příběhy spojuje s osudy celého „smaragdového ostrova“ a jeho hlavního města – původně pouhé tůně a brodu přes řeku, později rušného přístavu a prosperujícího obchodního centra, kudy ovšem do země pronikali také nejrůznější dobyvatelé. Přes éru mýtů a legend se dostáváme do období zápasů o moc mezi jednotlivými kmeny a královstvími, úsilí o sjednocování pod ústřední vládou a nájezdů ze sousedních zemí, které vedly k míšení obyvatelstva a postupnému vytváření národa. Celé irské dějiny provázejí konflikty, zejména ve vztahu k Anglii. Irsko se stalo prvním cílem anglických výbojů, ale v jiných dobách se naopak Irsko pokoušelo o invazi do Anglie. Autor neopomíjí ani náboženskou stránku irských dějin, z tajemného světa irských pohanských božstev nás provází érou nástupu křesťanství až do doby odtržení Anglie od katolictví, kdy rozpory mezi oběma ostrovními zeměmi nabyly nový rozměr.
zdroj: bbart.cz (Založil/a: Sydän)

Edward Rutherfurd Edward Rutherfurd
*??.??.1948

Bloodym
  3. 12. 2013, 10:24
Kniha mi připomněla Modrý kámen od B. Woodové, který sem četla asi týden před touto. Tady se ovšem příběhy váží k místu. Pro milovníky historie je to úžasná kniha.