Londýn

Londýn Originální název: London

BB art - 1999
ISBN: 80-7257-057-9

BB art (1999) 80-7257-057-9 811

Fascinující historický román předního britského prozaika Edwarda Rutherfurda vypráví neobyčejně živě a poutavě velký příběh jednoho z nejznámějších měst světa – Londýna. Rutherfurdova románová sága plyne jako povodí řeky Temže srdcem tohoto města od dob, kdy na ostrov přišli Římané, kteří zde položili základy budoucího Londýna, dál pokračuje šestnácti stoletími až k viktoriánským inženýrům, kteří dali městu jeho světoznámý Tower Bridge, a pozvolna se ubírá do naší současnosti, kde končí v nové moderní londýnské čtvrti Docklands. Prostřednictvím podmanivých a dobrodružných příběhů desítek pozoruhodných hrdinů se čtenář stává svědkem vzniku Londýna a jeho narůstající moci, slyší ozvěny historie v jeho kamenných zdech a účastní se úžasného mirákula, které přetrvává do dnešních dnů. (Založil/a: Sydän)

Edward Rutherfurd Edward Rutherfurd
*??.??.1948

Rutsuka
  3. 4. 2015, 23:09
Na nějakou knížku od Rutherfurda jsem se chystala mnoho let a nakonec to jako první vyhrál Londýn. Jsem absolutní neznalec co se historie týče a ani historické romány nejsou mým obvyklým žánrem, ale jsem ráda, že jsem si tuto knihu přečetla. Kromě čtenářského požitku jsem si i trochu rozšířila obzory právě z oblasti historie (což ale stejně hned zapomenu, jak se znám), zhruba stejně času jako u čtení knížky jsem totiž strávila u internetu hledáním informací o místech, osobách a událostech, o kterých se autor v knížce zmiňuje. Moc se mi líbil styl psaní a propojení jednotlivých kapitol. Ze začátku, než jsem poznala charaktery jednotlivých rodů, mi trochu vadilo, že když jsem si oblíbila nějakou postavu, tak byl najednou konec kapitoly a další byla o pár století dál a s tím i nové postavy. Na to jsem si ale celkem rychle zvykla a hlavně se s tím musí počítat, když se má vejít 2000 let do jedné knihy. Ke konci jsem už v tom množství postav měla bordel v tom kdo je čí potomek a kdo s kým kde skončil apod., ale díky přiloženému rodokmenu si to člověk vždy rychle urovná v hlavě a může pokračovat dál :) Knihu určitě doporučuji a sama se chystám na další města.
fish
  16. 3. 2015, 17:42
Perfektná kniha vyžadujúca dokonalé sústredenie sa na obsadenie, inak sa v nich čitateľ stratí, asi nie to pravé čítanie na dovolenku, ale na dlhé zimné večery ako vyšitá. Teším sa na ďaľšie mestá.