Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ve znamení psa

88%
4 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ve znamení psa
Autor:
Originální název: Boudica: Dreaming the Hound

Nejnovější vydání:
Mladá fronta - 2009
ISBN: 978-80-204-1701-5
Počet stránek: 518
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 7x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (2009) 978-80-204-1701-5 518

Třetí díl strhujícího historického eposu. Barvitá sága o bojovnici-královně, která vedla největší povstání proti Římu Píše se rok 57 n. l. a většinu Británie již obsadili Římané. Síle římských legií dosud vzdoruje pouze jediná část země daleko na západě, kde Boudica vede nemilosrdnou gerilovou válku. Aby vybojovala svobodu pro svůj lid a našla vnitřní klid, musí se s nepřítelem utkat na území Icenů, v srdci své vlasti. Na druhém břehu moře žije v exilu Boudičin nevlastní bratr Bán, kterého obě válčící strany považují za nepřítele a zrádce. Také on zoufale hledá vnitřní klid, a vydává se proto na duchovní pouť, která ho zavede nejen k mohylám dávných věštců lidu, jehož se zřekl, ale i do jeskyně boha, kterému přestal sloužit. Jen pokud se Bán a Boudica spojí a přimkne se k nim lid celé Británie, dokážou se Římu ubránit. Nový římský místodržící však má nesmlouvavý příkaz: potlačit vzpouru. Dvacet tisíc legionářů podléhajících jeho velení je připraveno zastavit kohokoli a cokoli. Jsou odhodláni zadupat jakoukoli jiskřičku odporu vůči Římu jednou provždy. (Založil/a: Sydän)

(více)  
Manda Scott Manda Scott
*??.??.1962

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  17. 1. 2014, 14:37
Třetí díl strhujícího vyprávění o Boudice, vládkyni Icenů a hlavní osobnosti odporu britských kmenů proti římské okupaci ostrova.
Římské legie již obsadily a zpacifikovaly značnou část jižní a střední Británie. Odpor britských kmenů byl zdánlivě zlomen a omezuje se pouze na lokální střety ojedinělých bojovníků proti římským legionářům. Ale přání svobody v britských kmenech stále sílí s každým dalším útlakem, jehož se Římané vůči původnímu obyvatelstvu dopustí. Boudica si to přání uvědomuje a ve skrytu připravuje povstání - cvičí jednotky mladých bojovníků.
Pak ale přijíždí do této římské kolonie nový místodržící, jehož úkolem je dokončit okupaci ostrova a potlačit jakékoli pokusy o vzpouru. A jednou z možných obětí této snahy se může stát i Boudica a její dcery. Zdá se, že poslední jiskra je zažehnuta ...
Děj neztrácí na napínavosti. Autorka mistrně vypravuje a dokáže čtenáře perfektně ponořit do tajuplného života v keltské Británii, zemi druidů, věštců i divokých bojovníků.